Lešnikova potica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. dec 2005 14:47

Hej, saj Gorenjka prodaja že pražene, če se človeku ravno ne da matrat! Drugače pa je postopek res tak, da jih na suho popražiš v ponvi in "oguliš". Lisa

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

22. dec 2005 17:59

Jaz lešnike popražim na suho v ponvi in sicer toliko časa, da se lupinica v bistvu zažge, lešniki pa imajo ponekod rjave madeže. Potem jih malo ohladim in pomencam v rokah, tako da lupinica sama odleti stran, nekaj pa je seveda ostane gor, ker se mi niti ne da tako natančno zbirat... Jaz jih pražim zato, ker mi je okus neprimerljivo boljši s praženimi kot pa z nepraženimi, ki po mojem mnenju sploh nimajo pravega okusa. Tako kot na primer sezam, ki je 100× boljši pražen. Drugače pa tudi jaz uporabljam nadev od Goljata, ki ga je Lisa že napisala. urssula

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

23. dec 2005 19:37

Nasa babi da lešnike v lamo (ta globoki pekač) in v pečico. Koliko časa se ne spomnim recimo 20 min., potem lešnike strese na krpo, ki je ni škoda, in v krpi drgne lešnike med sabo, da se ogulijo, malo pa jim potem pomaga tudi z rokami. Če se nočejo lupiti, jih da ponovno v pečico in postopek ponovi. Tako so lešniki popraženi in še oguljeni. Lp, marelica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. dec 2005 11:38

Če katero zanima, poskus z receptom kuharja Galjota je uspel - lešnikova potica je res dobrega okusa in lepega videza. Lešnike sem kupila že pražene in se to pot torej nisem dodatno mučila s tem. Komur pa okus ni tako zelo pomemben, pa po moje lahko mirno še naprej uporablja nepražene. Lisa

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

27. dec 2005 7:14

Tako, drage moje. Prvi del praznikov je mimo in pohvaliti se moram, da mi je potica uspela. Na koncu sem upoštevala nasvet moje mame in nadev pripravila podobno kot za orehovo potico. Varianta z nugatom se tudi sliši dobro, ampak potem je to že delno čokoladna različica, ki pa si je moj dragi ni zaželel. Kot sem obljubiila, pa sem dala recept tudi v bazo. Sem na čakalnem mestu 17 in bo verjetno objavljen po praznikih. Hvala vsem, ki ste se z nasveti potrudile zame in lep drugi del praznikov. Upam, da uživate na toplem in da se ne matrate z na novo zapadlim snegom. sissi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti