Fondant

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

tema odprta - 20. dec 2004 14:59 | ogledi: 4.441 | odgovori: 4

Doma mi je zmanjkalo fondanta. Ali katera ve, kjer ga lahko nabavim? Vprašala sem že enega albanskega slaščičarja, pa pravi, da ga ne delajo več, ker ni šel v promet. Tudi tega, ki sem ga imela do sedaj je bil kupljen pri albanskem slaščičarju (smo ne v Sloveniji).

Na internetu sem sicer dobila navodila kako ga lahko sama naredim, pa se mi zdi preveč komplicirano in se ne bi s tem sama mučila.

Sweetie

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. dec 2004 7:36

Lahko ga narediš tudi sama. Za 1 kg fondanta potrebuješ. 750 g sladkorja primešaš 2 dl vode. Greješ, da se raztopi, dodaš 150 g grozdnega sladkorja in kuhaš pri 115 -117 stopinj, da se zgosti. Odstaviš in poškropiš z vodo. Zmes zliješ na marmornato površino in spet poškropiš. Malo ohladimo in nato z lopatko porivamo naprej in nazaj do bele prožne zmesi. Nato gnetemo z rokami. S tem lahko prekrijemo torto. Če hočemo, da se sveti damo sladico za par minut v toplo ugasnjeno pečico. Recep se je znašel v mojem kuharskem zvezku, je iz nekje prepisan pa nimam pojma od kje. Piši, če ti bo uspelo. LP jade

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

22. dec 2004 8:11

Ja, kar dva problema sta: kje dobiti grozdni sladkor in potem kako vzdrževati pravilno temepraturo. Zato iščem možnost, kje nabaviti že gotov fondant. Sicer pa hvala za nasvet. Teh receptov je na interneu kar nekaj. Sweetie

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

22. dec 2004 8:41

Grozdni sladkor dobiš v DM-u in Mullerju (išči Trauben Zucker), pa tudi v lekarni, ampak tam je dosti dražji.

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

22. dec 2004 10:19

Ojla, Sweetie! Fondant in vse, kar rabiš za dekoracijo tort in ostalih slaščic lahko dobiš pri mojstru Goljatu iz Škofje Loke. Tukaj imaš še link na njegovo spletno stran: http://www.kulinarikagoljat.si/. Lahko ga pokličeš in se dogovoriš za količino fondanta, ki ti ustreza. Tudi cene pri njem so ugodne. Pozdravček Harmonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti