Nugat/marcipan

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 20. dec 2004 14:35 | ogledi: 2.118 | odgovori: 3

Dobila sem en recept, kjer je med sestavinami tudi marcipan, a ga pač trenutno ni pri hiši. A bi lahko pri receptu namesto marcipana uporabila nugat? Ta je zašel na naš naslov bolj po pomoti oz površnosti branja drugega recepta...

Bi bilo testo poleg drugega okusa kaj drugače - glede valjanja in pacanja?

P, maja

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

21. dec 2004 14:54

Nugat je lešnikova krema oz. bolj kot tablica čokolade, marcipan pa je mandljeva in sladkorna zmes. Mislim da jih ne bi ravno zamenjevala v receptu..... ANJA

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. dec 2004 15:08

Anja hvala za odgovor - jaz imam nugatovo maso, je prav tako strjena kot marcipan in se jo lahko z dodajanjem tekočine naredi manj gosto. Nisem mislila nugat kot nuttele ali podobnega evrokremu, upam da se razumeva. Se mi zdi da naj bi bil za nugatovo maso podoben recept kot za marcipan, le da so lešniki (mogoče praženi mleti lešniki in sladkor)... Sva se pravilno razumeli? p, maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. dec 2004 18:44

Nugat je lahko tudi karamel + prepraženi zdrobljeni lešniki. Tak nima iste konsistence kot marcipan, če je karamela do konca karamelizirna - potem je trd, strjen, kot trdi turški med, je pa tudi precej sladek - kot marcipan. Če je tvoj mazav in približno enako sladek kot marcipan - probaj košček, pa boš hitro ugotovila:), potem mislim,da ne bi smelo bit večjih problemov. Če ga lahko redčiš z vodo, ga pa razredči do marcipanove konsistence, pa bo. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti