Masa za peceno zelenjavo in sadje

smetka  

član od: 13.12.2004

sporočila: 24

tema odprta - 20. dec 2004 12:13 | ogledi: 3.974 | odgovori: 7

Ima kdo recept za maso (podobna kot za palacinke) v katero pomocis zelenjavo ali sadje in potem na olju ocres. Sam da je potem hrustljava, tako kot je v kitajski restavraciji pečeno sadje.

Se pa lahko uporabla tudi za fondi, pri zelenjavi.

lp

smetka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. dec 2004 12:50

A misliš tempuro? To je strašno enostavno: koruzna in navadna (bela) moka, lahko ščepec soli in mineralna voda, če jo imaš, ali pa navadna voda, če je nimaš:) Samo da je voda res hladna! Ne zmešaj preveč, morajo bit še grudice od moke, to da tisto posebno hrustljavost:) Zelenjavo pomočiš tik predno jo ocvreš in takoj poješ, še vročo, ker se - če stoji - testo spaca zaradi tekočine iz zelenjave in ni več tako hrustljavo. Če te zanima natančen recept, sporoči in ti ga napišem doma, ok? Veri

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

20. dec 2004 13:14

Veri, če te ne bo smetka prosila za natančen recept bi te pa jaz. Hvala. lp, Marija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. dec 2004 16:29

Dobita, samo da pridem domu:) Sicer se pa dobi (na odddelku z eksotičnimi jedmi) tudi že narejena zmes, ki jo samo zmešaš z vodo, ampak tega pa še nisem delala - mam pa doma, ampak še čaka... Veri

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

20. dec 2004 20:21

ne dolgo nazaj sem kupila to tempura zadevo, zadeva se je obnesla, noter sem pomakala papriko, bučke, šampinjone, piščanca in je bilo dobro :) zraven sem dala riž in pa sojino omako .... pojedli vse :) Marjeta Žniderčič

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. dec 2004 21:48

Evo, obljuba dela dolg: že prej si razreži zelenjavo na košče za velikost grižljaja ali manjše, ker boste jedli cele. razdeli lepo po skledicah in daj gret olje - mora ga bit res veliko - vsaj za 4 prste (pa ne moje, moji so premali), za kakih 6-7 cm; skratka, rajši vzamite malo posodo in pecite sproti, po malo. Zdaj lahko naredite maso: koruzno moko in navadno belo moko v razmerju (1:2), torej npr.: 200g bele in 100 g koruzne moke dobro premešaj in umešaj ledeno hladno (mineralno) vodo, da dobiš ne čisto gladko testo, gosto kot npr. testo za palačinke, boš sproti videla, kaj ti najbolj odgovarja - če hočeš met več skorjice iz testa na zelenjavi, naredi malo gostejšega - kot npr. za šmarn (praženec), če imaš rada manj testa gor, pa redkejšega - kot recimo smetana... Ok, zdaj zelenjavo potunkajte, košček po košček v maso in takoj v vrelo olje z njo! Med pečenjem jo lahko parkrat obrnete in ko je testo z vseh strani hrustljavo zapečeno, poberete s penovko ven in odcedite na servitku, da popije maščobo. Pojemo še vroče, da se testo ne razmoči! Super za fondi - seveda je treba v njem gret olje, ne kakih omak ali sira. Omakice skuhajte že prej in jih samo postavite na mizo zraven, da vsak namaka kakor mu paše... Veri

Njami  

član od: 23.12.2004

sporočila: 1

23. dec 2004 15:15

Jaz sem pa čisto novo tu...in me zanima: ali ima kdo kakšne recepte ali ideje za omakce ob fondiju? :) Njami

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

23. dec 2004 15:43

1. Tatarska omaka: majoneza, kisla smetana, trdo kuhano jajce, kisla kumarica, čebula, česen, peteršilj, malenkost gorčice, poper, sol. 2. Hrenova omaka: kisla smetana, majoneza, 2 žici naribanega hrena (lahko iz kozarca), naribano jajce, naribano jabolko, sol, poper, limonin sok 3. Balkanska omaka: majoneza, kisla smetana, ajvar 4. Skutina omaka: 60g skute, 2 žlici majoneze, 2 žlici jogurta ali kisle smetane, nasekljana čebula, peteršilj, sok limone, sol, poper. Dober tek.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti