Čokoladni liker

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

26. nov 2009 18:18

Kot je rekla majamarko,pretreseš ga pa je.sama ga naredim z ali brez pudinga,odvisno od domačih zalog sestavin.Pretresem pa vse. anaeva

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

26. nov 2009 19:30

majamarko je napisal/a:
syu, preprosto, pred vsako uporabo ga pač pretreseš in je...sama ga vedno delam brez pudinga

Maja,meni najljubši liker delaš,kaj ne poveš....

Mene zanima ,če lahko liker naredim iz Brandya,tri flaše se mi valjajo po bufetu ...no beden ga noče piti...

Ali pa kakšna druga ideja ,kaj z njim?

lp goga

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. nov 2009 19:36

gogad je napisal/a:
Maja,meni najljubši liker delaš,kaj ne poveš....

Mene zanima ,če lahko liker naredim iz Brandya,tri flaše se mi valjajo po bufetu ...no beden ga noče piti...

Ali pa kakšna druga ideja ,kaj z njim?

lp goga
Povabi se, pa naredim samo zate Sicer pa probat ni greh...jaz bi tudi kak whisky not vrgla, se rada igram

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. nov 2009 16:11

Gogič, z brandyjem lahko narediš afrodizijačne piškote za odrasle. Vzameš: - iz teh sestavin narediš kakih 50 afrodiziačnih bomb 60 dag jedilne čokolade 6 dl sladke smetane 4 razžvrkljana jajca 15 dag čokoladiranih indijskih oreščkov (prodajajo v sosedovih hipemarketih) 80 dag mletih mandljev 1 dl brandyja 70 dag mueslijev s temno čokolado (vitalisovi so d'bestični sladkor po okusu) kaki 10-15 dag kus kusa (bi moralo držati vse skupaj) mlet čili in cimet po okusu, lahko pa tudi pretiravaš, skratka gorenjskih meric tu ne priporočam Segrevaš sladko smetano in v njej topiš čokolado in mešaš, da se čokolada ne prime dna (ni potrebna kakšna banjomarija, se da tudi v loncu). V to vmešaš razžvrkljanana jajca, doliješ alko, nato pa v to zmes vsipavaš mlete mandlje, mueslije in začimbe (meni je ubijalska čili-cimet kombinaicja, lahko pa se igraš tudi s čim drugim) in na koncu gostiš s kus-kusom, ki to toplo maso poveže skupaj. Nastati bi morala zmes, ki odstopa od stene lonca. Če je masa preredka, dodaš še malo kus-kusa, če ga nimaš, daš notri zdrob. Maso držiš najmanj dve uri v hladilniku, cel dan je pa sploh izvrstno. Maso oblikuješ v kupčke in v vsak kupček na vrh zatlačiš 2 čokoladirana oreščka. Pečeš zadevo na 190 stopinj kakih 13-14 minut. Ohlajene piškotke-kolačke položiš v papirnate skledice. Je zelo enostavno yet zelo afrodiziačno. Hope this helps. Vendelina jr.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. nov 2009 18:13

Vendy,hvala za recept.....gorenjskih meric ne uporabljam,nič skrbet......

lp goga

laura27  

član od: 1.6.2009

sporočila: 122

13. jan 2019 12:27

Pozdravljeni,

jaz bi delala čokoladni liker in sicer imam v mislih, da bi namesto pudinga in čokolade v prahu uporabili mlečno čokolado. Je katera oz. kateri že poskusil narediti kaj podobnega? Vse kaj sem najdla od receptov je z pudingom ali pa čokolada v prahi.

Za vsak nasvet se zahvaljujem. Lep pozdrav 

Laura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti