Kakavove testenine

kluni  

član od: 19.12.2004

sporočila: 13

tema odprta - 19. dec 2004 11:37 | ogledi: 3.325 | odgovori: 7

Ima kdo kakšen recept za pripravo kakavovih testenin (da je testu dodan kakav, namreč)?

kluni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. dec 2004 20:14

In se uporabijo kot sladica ali kaj?

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. dec 2004 22:14

Bi morala malo pobrskati. Drugače pa navadnemu testu za testenine dodaj toliko kakava v prahu, da se obarvajo. Te testenine lahko zakuhaš v mleku ali pa na maščobi prepražiš mlete orehe z malo drobtinami, to poliješ po kuhanih kakavovih testeninah (kuhane v oslajeni vodi) in še malo sladkaš. juhica

coquus  

član od: 19.12.2004

sporočila: 24

19. dec 2004 23:48

Spomnim se, da sem jih pred leti dobil celo v trgovini; izdelek iz Mlinotesta. So pa res nekje na sredi med resno hrano in sladico... Predlagam narastek iz takih širokih rezancev... coquus coquus

kluni  

član od: 19.12.2004

sporočila: 13

20. dec 2004 17:40

Saj že imam kupljene. Sem jih pred nekaj dnevi prinesel s potepanja po Toskani. Sicer sem velik ljubitelj testenin, tule pa ne vem, ali jih naj pripravim kot sladico, ali kot glavno jed. Sam se bolj nagibam na zadnje. Ne vem pa, kakšna omaki bi najbolje ustrezala - rdeča, bela, zeliščna ... kluni - one life, live it

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. dec 2004 21:30

Glede na to, da je kakav v osnovi grenek, verjetno ne bi smel bit problem, če jih uporabite kar v glavni jedi, slane. Čez bi verjetno pasala kaka bolj mila omakice iz smetane, sira, zelišč... Ker imajo že testenine same precej okusa... ne vem sicer, če sem uganila, akj si mislil z rdeča (paradižnikova, verjetno), bela (smetanova?) in zelena (zelenjavna, zeliščna?) omaka, ampak v tem primeru bi ti predlagala belo, ker je verjetno na osnovi smetane, ki je osvežilna (kisla) in kremasta (sladka) in bi lepo povdarila barvo. Jaz ne bi zraven dajala morskih sadežev, mesa in vina, ker se mi zdi, da majo premočen okus... Amapk nisem nek strokovnjak, samo moj feeling - včasih ga nalašč ne ubogam:) Paradižnik ne bi bil moja prva opcija, ampak če ti je všeč, probaj, za jest bo sigurno. Zeliščna pa - samo da niseo zelišča premočna - ne pekoče, bolj milo in ne premastno, ker so take testenine verjetno malo bolj nasitne kot navdne (ugibam)... Če boš delal s smetano osvežilno varianto ali pa če se odločiš za sladko, bi pasala zraven mogoče melisa... Veri

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. dec 2004 8:24

ce se prav spomnim sem jih naredila z orehi in smetano. LP, R.

kluni  

član od: 19.12.2004

sporočila: 13

22. dec 2004 22:14

Bom res poskusil z belo (smetanovo) omako. Potem pa povem, kako bo. Hvala kluni - one life, live it

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti