Žita

ajla  

član od: 26.9.2003

sporočila: 8

tema odprta - 18. dec 2004 14:09 | ogledi: 2.077 | odgovori: 3

Moja deklica ne sme uživati jajc, pšenice, rži, ječmena, oreščkov, čokolade. Jajc se že izogibamo 1 leto, ostalo pa sem izvedela včeraj. Ali lahko upirabljam pirino moko tam kjer sem do sedaj pšenično polnozrnato? Kaj pa tapiokina moka? Iz katerega zita oz. moke še lahko pečem palačinke, biskvit, piškote? Mleko je dovoljeno. Hvala AJLA

ajla

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

18. dec 2004 14:48

Obstaja knjiga Prehrana zdravega in bolnega otroka,kjer so tudi recepti za otroke z alergijami in raznimi drugimi boleznimi. www.domus.si/domus.php?knjiga=9 l.p. Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. dec 2004 15:45

Si ze probala riz in rizevo moko? Vesna Milek Recko

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

18. dec 2004 18:58

Že je deklica alergična na pšenico, potem pira nikakor ni priporočljiva. Uporabljaš lahko ajdovo, koruzno in riževo moko. Predvsem riževa je dobro nadomestilo pšenični. Pri nakupu ajdove in koruzne pa obvezno preveri, če je neoporečna. Predvsem ajdova je pogosto mešana s pšenično. NIKOLI ne kupuj ajdove moke v trgovini! Pa malo preveri z iskalcem, na to temo je že ogromno povedanega. Avena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti