Salama - sendvič

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 17. dec 2004 7:56 | ogledi: 4.590 | odgovori: 11

Ker moji nadebudni otroci v sendviču najraje jedo le salamo in so vsa moja predavanja o tem, da ni zdrava...in poskusi da delam drugačne, zelenjavne, z raznimi namazi ipd sendviče propadli vas vprašam, če že mora biti salama, katera po vašem mnenju je vendarle najboljša ?

Ta starejši sin v srednjo šolo vsak dan nese sendvič s sabo, pogosto mu je to edina hrana do večerje, rada bi nekaj naredila, da bi vendarle jedel malo manj nezdravo. Pekla sem mu muffine, pa sem ugotovila, da mu je nerodno nesti s sabo nekaj kar je "mamica spekla sinčku". Ker jedo vsi sendviče s salamo, jo isto tudi on...

Kak predlog?

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

17. dec 2004 8:19

Ko kupuješ salame, poglej sestavo in kupi takšne, ki imajo malo maščob oz. oznako varuje zdravje. Takšna so npr. piščančja prsa v ovoju, puranja šunka, ... Perutnina Ptuj ima na svoji strani tudi katalog izdelkov (http://www.perutnina.si/izdelki/katalog_izdelkov.php). Za salame iz svinjskega in govejega mesa pa ne bi vedela, ker jih pri nas nobeden ne je.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. dec 2004 12:36

Ravno v zgoraj nastetih salamah je najvec nebodigatreba. Po mnenju strokovnjakov naj bi, ce je ze to neizbezno, jedli prsut. A tudi tega ne prav tako da bi se ga napokali. Vse kar je zmleto je ocem skrito. Dodatki naredijo svoje. Je pa na zalost ze tako, da ravno te stvari otroci obozujejo. Bodo ze prisli h pameti Pa se tole: imam kolega, strasnega mesojedca. Zgodilo se je, da je v Jati renoviral neke zadeve. Od takrat se izogiba vsemu kar lici na perutnino. lp Vesna Vesna Milek Recko

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

17. dec 2004 13:55

Reca, se popolnoma strinjam s tabo, ampak Tortica je spraševala po salamah. mufin

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. dec 2004 15:22

Tortica raje sendvič z bilokatero salamo, kot pa da denar porabi za cigarete, kot vidim kar precej srednješolcev. Če imamo kakšne pohodniške napade kupim šunko in jo skuham ali pa prejšnji dan spečem pečenko - na tanko narezana je prav okusna med dvema kosoma kruha. To je zdaj občutljivo prehodno obdobje. Kolegica ima obraten problem. Dekle poje do četrte popoldan samo jabolko. Lumpica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. dec 2004 16:19

No ja, nekaj za v sendvic. Saj isce tudi predloge. Jaz bi mu vsekakor podtaknila tudi kake kalcke, articoke in podobno zelenjavo. Zase vem, da me nobena gora ne premakne in tisti ki zelijo probat moje stvaritve so vedno preseneceni ker ne poznajo teh okusov in kombinacij. Tudi list zelene solate jim tekne vmes in se in se. Vesna Milek Recko

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

17. dec 2004 17:15

Ali pa kakšen namaz iz tune ali sardin.

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

18. dec 2004 20:07

hojla, se pridruzujem mnenju mufin. Pa mogoce bi lahko poleg salame podtaknila v sendvic se kaj bolj zdavega - kako rezino paradiznika/paprike/kumarico..pac nekaj, za kar ves, da ima tvoj otrok rad (pa ni ketchup ali majoneza ). Pa ce se le da, uporabljaj polnozrnat kruh/zemljo... lp, maja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. dec 2004 10:59

Hvala za ideje. Bom pa poskusila sama speči žemlje, da bo vnedarle malo boljše kot kupljene. Kuhana šunka? Ja to tudi ne bi bilo slabo.. Se pa močno strinjam, da je vse to boljše kot cigareti. Je pa k sreči tale moj srednješolec zelo priden, tako pri ocenah kot tudi sicer, kot čovek.

kluni  

član od: 19.12.2004

sporočila: 13

19. dec 2004 11:50

Nikar problemov, če otrok je sendviče. Če pomislim, kaj vse sem jaz jedel v srednješolskih letih, se kar zgrozim. Koliko sendvičev, majoneze, margarine ipd. sem pojedel! Pomembno je le, kako otrok preživlja svoje dneve. Je razlika če sedi popoldan za knjigami in računalnikom ali pa če je aktiven in se ukvara s športom. Sam sem prišel k pameti hitro po začetku študija. Se precej resno ukvarjam s športom, sem povsem zdrav in mi pri mojih 74kg na 187cm ni nobeni sledi o mladostniških maščobnih dietah. kluni

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. dec 2004 11:55

Tortica zelo super je da tvoj fantina v šoli nima težav, vendar se spomni, da so ravno pridni bili vedno tarča.......in nočejo izstopat. To obdobje ne bo trajalo večno - te štiri leta ko se fant " dela " pa na telo ne bodo naredile bistvene škode zaradi prehrane - psihične obremenitve da mu mamica žemelce doma peče so pa lahko huda obremenitev. Čez leto bo dovolj zrel, da ga to ne bo motilo in se bo znal postaviti zase pred večino in še leto bo minilo, ko bo zelo ponosen na mamin trud in ga bo tudi razumel. In to je ogromno in dobra podlaga za naprej............. Zdaj pa ga res ne sili. Tako je moje mnenje in marsikdo se pač ne bo strinjal z menoj, ampak vsiljevanje nečesa v " najpametnejšem obdobju " je ravno voda na mlin v obratni smeri. ( kajenje sem omenila, ker sem takrat ravno zaradi pretirane obsedenosti staršev glede škodljivosti kajenja seveda zelo veliko kadila in prenehala ko se možgani stabilizirajo ) Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti