Mandljevi bonboni

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

tema odprta - 16. dec 2004 22:29 | ogledi: 7.593 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Že kar nekaj časa iščem recept, kako narediti mandljeve bonbone (mandlji preliti s sladkorjem). Nekoč mi je nekdo povedal kako, vendar mi ni uspelo. Upam, da se najde kdo, ki ima točnejši recept ali pa mi vsaj lahko pove, kje ga najdem.

Lep dan!

Meli

Don"t worry, be happy!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. dec 2004 23:49

Ja, vedno se najde kdo in tokrat sem to jaz. Pa zacniva: potrebujes 30 dag mandeljev, 20 dag sladkorja in cca 1 dcl vode. V veliko ponev vsuj za prst na debelo mandeljne in jih posuj s sladkorjem. Vse prelij s toliko vode, da bodo mandlji pokriti. To prazi in ves cas mesaj. Sladkor se najprej spremeni v sladkorno sipo, nato karamelizira in nato pricno mandlji pokat. Takrat so gotovi. Vsuj jih na velik pekac in hitro mesaj da se ohladijo. Ce jih ne bos mesala se bodo sprijeli. Upam da si zelela ta recept. Pa tudi ce ni pravi probaj, ker je to izredno dobra stvar. lp Vesna Vesna Milek Recko

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

17. dec 2004 23:00

Jes!! Vesna hvala, hvala in še enkrat hvala! Ravo to sem iskala. Sem že enkret poskušala, pa mi ni ratalo, ker mi je bilo povedano bolj površno. Bom poskusila v ponedeljek in ti javim kako je ratalo. Še enkrat hvala Meli Don"t worry, be happy!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. dec 2004 23:13

Pozabila sem ti napisat, da moras prazit pri zelo visoki temperaturi. Naj ti uspe. Vesna Milek Recko

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

18. dec 2004 12:31

sej mandlji so neolupljeni ? jih ni treba nič prej popražit? nina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. dec 2004 12:41

Ne nic. Ti se samo drzi zgornjega postopka pa ti bo ratalo. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti