Zanima me vse o marcipanu

klamferm  

član od: 10.12.2004

sporočila: 3

tema odprta - 16. dec 2004 2:59 | ogledi: 9.664 | odgovori: 14

ZANIMAJO ME PREDVSEM ROK UPORABNOSTI MARCIPANA; ČE OBSTAJA MOGOČE KAKŠENPRAVILNIK ZA IZDELAVO MARCIPANA IN KJE GA NAJDEM. ZANIMA ME PRAKTIČNO VSE.

klamferm

Pomlad  

član od: 26.5.2004

sporočila: 91

16. dec 2004 16:23

Kaj pa ko bi uporabila najboljšega prijatelja Googla in za začetek tam odtipkala magično besedo marcipan ali pa pobrskala po bazi? Nekateri sicer pravijo, da je lenoba gonilo napredka, ampak ne na račun mojega časa in očitno tudi ne na račun vseh 219, ki so si ogledali tvoje vprašanje, pa nihče ni odgovoril oz. napisal, kar je že nekje napisano.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

16. dec 2004 17:05

uf pa odtipkaj marzipan - how to make it, recipes...pa ti bo dalo neki zadetkov, res bodo pa v tujih jezikih. Je bilo napisanega tudi veliko na forumu tu in na med.over.netu, mogoče najdeš tam kaj več - samo ne ustraši se - danes jim stran malo nagaja - http://med.over.net/phorum/list.php?f=21 Od knjig bi ti pa bolj malo svetovala - mogoče Velika šola kuhanja - Anne Willan, se pa sigurno najde v mariskateri knjigi o peki... pa srečno pri iskanju, maja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. dec 2004 11:23

Še nekaj: http://www.pastrywiz.com/season/marzipan.htm http://en.wikipedia.org/wiki/Marzipan http://www.marzipan-tavor.co.il/english.html Q. What is the difference between almond paste and marzipan? A. Marzipan contains more sugar and is more finely milled; almond paste has a larger proportion of nuts and therefore more almond flavor. Marzipan uses almond paste as its base, but it is sweeter and more pliable. In addition to almond paste, marzipan contains powdered sugar, egg whites* and additional liquid to make it pliable. It can be colored and then kneaded into a smooth paste and used to wrap or layer cakes and candies. Marzipan is also shaped into figures of animals, fruits, and vegetables. *Since marzipan is so good to eat raw and my family likes to eat pieces of it, I use safe egg whites (pasteurized powdered egg whites) for safety. Ampak o roku uporabnosti res ni nikjer nobenega govora, kot sem ti že napisala v zas. sporočilo poizkusi srečo v kaki slaščičarni ali pekarni... p, maja

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

17. dec 2004 12:10

pomlad mislim da tukaj nismo da bi se kregali...ces e vam ni dalo tipkati kaj potem sploh odgovarjate na vprasanja. namesto da ste napisali cel kup nesmisla bi lahko celo odgovorili na vprasanje ali pa se zadrzali.lep pozdrav nina Sporočilo je spremenil(a) p|na dne 17. dec 2004 12:12:06

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. dec 2004 13:45

O marcipanu je tudi v zadnji reviji Lisa. Vsaj mislim, da je temu tako. Neka revija z novoletnimi recepti in med drugim je v njej prijeten članek o marcipanu. Vendar samo osnovne stvari.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. dec 2004 15:38

O marcipanu ne vem nič razen tega da ga ne maram. Tako pa sem odgovorila na temo če sem že tako firbčna in sem si jo ogledala. Lumpica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. dec 2004 16:03

Mimika, vse preiskala, pa v Lisi nič, mogoče si mislila v Božični Novi???Je kar nekaj zanimivega, tako da klamferm - lahko skeniram in ti pošljem, če mi pustiš mail na zs. pošti.

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

17. dec 2004 23:07

! Jaz pa imam "ta pravo" informacijo. Marcipan imam v hladilniku že eno leto in je še zmeraj užiten. Res pa je, da je narejen doma. Sem pa ga slučajno danes videla v trgovini in sem pogledala na rok trajanja. Piše: uporabno NAJMANJ DO julij 2006. Upam, da sem s temi info pomagala. Lep dan! Meli Don"t worry, be happy!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

20. dec 2004 10:11

V soboto sem se cel večer igrala z marcipanom. Jaz ga kar sama naredim po naslednjem receptu: 30 dag mletih mandeljnov 30 dag sladkorja v prahu 1 in 1/2 beljak Vse skupaj zmešam in mesim in mesim... Delala sem gobice, jagode in lubenice. Še se sušijo na deski. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti