Marmelada iz kakijev

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 15. dec 2004 14:05 | ogledi: 6.462 | odgovori: 7

Doma nam sedaj noro hitro dozorevajo kakiji oz postajajo sladki medeni. Mislim, da sem prav na kulinariki zasledila da je nekdo doma pripravil marmelado iz kakijev. Ali lahko kar po enostavni metodi 1 kg kakija (očiščen zmlet) in 1 kg želirnega sladkorja?

ANJA

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

15. dec 2004 20:02

Anja, mislim, da ne bo šlo. Mama jo je pred leti naredila tako, kot praviš ti in je bila zanič. Jaz sem tokrat preizkusila naslednji recept: 1kg zrelih kakijev, 1 jabolko, sok 1 limone ali pomaranče, 1 kg sladkorja, 1 vanilni sladkor, vejica melise ali bazilike. Jaz sem dala samo pol kile sladkorja in želin. Pred polnjenjem v kozarce se mi je zdela marmelada odlična, ko pa sem odprla kozarec, sem razočarano ugotovila, da marmelada deluje tako, kot da bi jo kuhala s premalo zrelimi kakiji (pa so zagotovo bili zeloooo zreli). Mogoče bom poskusila še enkrat po drugem receptu - poglej na Lonijin link.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. dec 2004 21:54

Vceraj sem skuhala se eno rundo iz 1 kg kakija, 1 kg zelirnega sladkorja in precej limoninega soka. Je zelo dobra mislim pa, da je odvisno od vrste kakija. az jih vsako leto jemljem od istega gospoda. lp Vesna Vesna Milek Recko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

16. dec 2004 7:12

Hvala, bom probala. Še nekaj a ste videli kakije ki se jedo trdi (se pravi niso medeni in mehki, ampak zgledajo kot da bi bili še totalno nezreli )-ampak na moje presenečenje so to kakiji ki so pač ene druge vrste in so prav v takem trdem stanju blazno sladki in dobri, narežeš jih kot krhlje in ješ kot jabolko....mmmmjammmmm ANJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. dec 2004 9:50

To so vanilija kakiji... Loni Makaroni

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

16. dec 2004 13:56

...ja točno to. Žal sem jih odkrila šele sedaj, verjetno obstajajo že dalj časa, so pa super!!!! ANJA

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

5. nov 2005 22:57

Dobila sem cel plato kakijev - eni so bili zelo zreli, drugi manj. Pa sem naredila marmelado, kar tako, na pamet: 1 kg zelo zrelih kakijev brez kože, 5 olupljenih jabolk, ena pomaranča, 1 kg želirnega sladkorja. Kuhala ca 10 minut in zmlela s paličnim mešalnikom. Nastala je prav okusna marmelada. Dragi zadovoljen, jaz pa tudi!!! Dušanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti