Tortelini

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

tema odprta - 15. dec 2004 12:05 | ogledi: 11.471 | odgovori: 7

Kakšno omako skuhate k tortelinom (npr. mesnim)?

Prosim, če opišete tudi način, postopek izdelave.

Ali jih postrežete kot samostojno jed ali kot prilogo (česa)?

Prosim za pomoč vse, ki ste bolj izkušene od mene v teh zadevah. Sama sem jih skuhala v slanem kropu, potem pa smo si jih pomešali z majonezo ali kečapom.

Pripravila sem tudi sirove v sirovi omaki.

Rada pa bi vedela, kako se ta zadeva streže.

Lp, Rožica.

Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

15. dec 2004 12:47

Rožica - na kratko - k tortelinom se priležejo vse omake, ki gredo sicer k testeninam, lahko jih uporabiš tudi kot prilogo za k zrezkom v omaki, dobri so tudi v zelenjavni juhi, ki s tem postane samostojni obrok. Moram priznati da se mi zdi varianta z majonezo malce nenavadna, no pa vse je stvar okusa. Morda malce prilagodiš kombinacijo (glede na vsebino tortelinov) - torej k mesnim vse vrste smetanovih, sirovih, kremnih omak, zelenjavne (na čebulici dušeni pelati, bučke, melancane) K sirovim - omaka iz tunine, klasična paradižnikova, tudi druge zelenjavne, z morskimi sadeži, bologneze, paradižnik-šunka-grah (milaneze), gobova K špinačnim - omaka iz štirih sirov, gorgonzolina, smetanova Pri tortelinih z gobovim nadevom bi jaz malce bolj pazila, da omakca ne bi bila zelo močnega okusa, da ne prekrije okusa nadeva, dobri so tudi kar sami potreseni samo z naribanim parmezanom (splača se vzeti sveže naribanega od kosa, ne tistega iz vrečk). Enako velja za orehove in ajdove torteline, ki niso tako zelo pogosti. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

15. dec 2004 13:45

Hvala Andrejka, za ta link. Jaz nimam plus paketa, pa bi mi včasih prav prišel. Vseeno me zanimajo različni načini (recepti) priprave omak za testenine. Pri nas doma nikoli nismo pripravljali veliko testenin, razen klasika "makaron-flajš". Res rada bi se naučila, poizkusila pripraviti testenine na drugačen način. LP, ROŽICA. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas. P.S. Sem šele zdaj malo bolj prebrala in ugotovila, da je kar nekaj predlogov, ki jih bom preizkusila. LP. Sporočilo je spremenil(a) Rožica dne 15. dec 2004 13:56:51

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

15. dec 2004 14:15

Torteline najčešće kombiniram s brokulom ili špinatom. S brokulom tako da je potrgam na cvjetiće i skuham, začinim kao salatu i na to bacim kuhane torteline. A sa špinatom da ih dodam u dinstani špinat ili u umak od špinata. Lidija...

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. dec 2004 18:22

Torteline lahko narediš tudi kot bogato solato, za začetek kar z kakšno pločevinko iz programa Rio mare. Za poleti zelo osvežilno in dovolj nasitno tudi za zahtevnejše želodčke. Že dolgo nazaj so bile na policah tudi culice z menda jabolčnim nadevom. Nikoli jih nisem poskusila. Jih mogoče kdo je in z kakšno omako? Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2004 19:06

jaz torteline skuham, jih položim v namaščen pekač in prelijem s stepenim jajcem, pomešanim s kislo smetano, malo mleka, strtim česnom, sesekljanim peteršiljem in žlico olivnega olja. S kakšno svežo zelenjavno solato je prav okusna samostojna jed. Ali pa jih kuhane in še tople premešam z bvema konzervama tunine z oljem vred, in ko se to popolnoma ohladi dodam sesekljane olive in kapre, to pa prelijem s prelivom pripravljenim iz majoneze, malo gorčice, kisle smetane, česnna, belega vina, malo soli in popra. Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. dec 2004 22:06

Kuhane daj na maslo z malo zajbla in postrezi s sveze naribanim parmezanom. Odlicno je. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti