Jogurtova torta in drobnjakovi štruklji

neznan uporabnik
tema odprta - 11. jun 2001 11:26 | ogledi: 5.556 | odgovori: 6

Ali kdo pozna recept za jogurtovo kremo, ki bi jo nanesla na sadno rezino?

Iščem tudi recept za drobnjakove oz. pehtranove štruklje.

Hvala za vaše odgovore.

neznan uporabnik

15. jun 2001 23:09

Pozdravljeni, drobnjakovi kuhani štrukeljci: - 1/2 kg moke - 2 jajci - 1 žlica olja - mlačna voda - sol Naredimo vlečeno testo. Debele testene robove odrežemo. Namažemo z naslednjim nadevom: - 15 dkg surovega masla - 3 jajca - 4 žlice drobtin - 3 do 4 žlice drobno zrezanega drobnjaka Umešemo surovo maslo in rumenjake, dodamo drobtine, sesekljan drobnjak in nazadnje sneg iz beljakov. Testo nadevamo in zvijemo. Kuhamo približno 20 minut v slanem kropu. Pozdrav, Beti.

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

27. avg 2004 15:05

Pri nas obožujemo drobnjakove štruklje. Največkrat jih naredimo na isti način, kot vi, Beti, le da so "Štruklji na župi" Iz te količine naredim 2 tanka štruklja, ki jih razrežem na 3 cm. Polagam jih v slan krop, in jih kuham, da se skoraj malo razkuhajo. V to dodam na maslu prepražene drobtine in 1-2 stepena jajca, mogoče še kocko za juho. Poizkusite, res je odlična juha!

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

30. avg 2004 15:29

Jaz naredim jogurtovo kremo tako: Skupaj stepem, 250 ml alpske smetane in 250 ml rastlinske smetane. V to vmešam 4-5 navadnih jogurtov po 150 g in sladkam po želji.

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

30. avg 2004 18:10

Sloncica; a si pozabila napisati želatino, ali je sploh ne dodaš? Jaz namreč dodam v isto zmes še vrečko želatine. Ta krema je res super, osvežilna in posebnega okusa. Jaz jo dam na kakršenkoli biskvit in vedno si vsi oblizujejo prste. Sadje pa dodam, ko je krema že strjena. Ponavadi na odrezan košček peciva damo kakšno domačo marmelado (jagodno, borovničevo, breskovo,..) in je najboljše. Poskusite ne bo vam žal. Lejčy

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

31. avg 2004 10:27

Živjo lejčy! V kremo se lahko doda 20 g želatine, vendar če uporabiš mešanico alpske in rastlinske smetane, zmes pride kar kompaktna, tako, da ni treba želatine uporabit.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti