Medena hiša-kdaj speči osnovo?

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

21. dec 2004 22:01

VilmaS vse čestitke. Pa ti si prava umetnica. Tudi jaz jih bom probala naredit. Bom poročala če so ratale. LP Dipsi

JELKA  

član od: 22.7.2002

sporočila: 6

5. dec 2009 19:19

kaj pa recept za medeno testo- prosim JELKA

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. dec 2009 22:20

Recept za medeno testo je na temle forumu na strani 2, napisala ga je VilmaS!! Mal je treba pogledat, no!

Sicer imaš pa tudi tukaj en recept:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3561 jelka, na četrti strani, od may!

 

P.s. Ampak, da veste, me kar v luft meče od jeze, ker se nekaterim niti celega foruma ne ljubi, ne bom rekla prebrati, ampak vsaj preleteti, da bi videli, če je tisto, kar iščejo, tu!

lpcervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 05.dec 2009 22:24

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

5. dec 2009 22:33

elaphus se popolnoma strinjam reza

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. dec 2009 7:32

Elaphus jaz se ne upam več jezit, ker so mi rekli, da od jeze rit raste... Zdej sem pa rajš tih, sej veš ziher je ziher.

Drugače dajte mi povedat tiste, ki hišice delate, a so potem hišice dobre za pojest ali so bolj za okras? In, če jo kpmu podarite kako jo aranžirate?

jade

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

6. dec 2009 8:51

Jade, če kaj pomaga, pri nas ne ostane niti drobtinica. Delam po receptu, ki je bil objavljen tudi nekje na KulSlo (pa na med over net) - ne vem, če ni to ta iz Burde - in je testo zelo dobro, ni pa najbolj mehka ta hišica, tudi po enem mesecu ne (kariero konča januarja). Vendar pa mož poišče kak dober nož in jo razreže na piškote , ki jih potem pomakamo v čaj, kavo... Za podarit bi pa jaz mogoče spekla manjše hiške in jim naredila podstavke iz kartona ovitega v alufolijo ter jih zavila v celofan? piščanec

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. dec 2009 16:12

jade je napisal/a:

Elaphus jaz se ne upam več jezit, ker so mi rekli, da od jeze rit raste... jade

Ma, jade, moja emšo in moj poklic sta takšna, da mi zdaj lahko tudi rit zraste!

lp

cervus

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

8. dec 2009 22:10

Jade, vsako leto naredim medeno hiško in običajno se vse poje. Če je na koncu, tisto kar ostane seveda, pretrda, jo daj v škatlo skupaj z rezinami jabolk in se bo zmehčala. Za darilo jo pa enostavno zavij v celofan papir, tako kot smo včasih zavijali darila z pentljo. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti