Škofovi kolački

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

tema odprta - 14. dec 2004 15:05 | ogledi: 2.416 | odgovori: 3

Ojla!! Pred kratkim sem iskala recept za te kolačke, ki so nekakšne tortice z biskvitom, vmes je krema nato spet biskvit in potem povaljano v kokosu. Zanima me če ima kdo ta recept in pravo ime. Mislim da se jim reče tudi ruske kape ali nekaj podobnega. MAMAMIA hvala za poslano sporočilo, hotela sem ti odpisat pa je mi je takrat strežnik nagajal, sedaj pa ne najdem sporočila več... :((

biba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. dec 2004 15:38

Ruske kape alias kučme (recept sodelavke Biserke) Biskvit: 4 jajca, 1 vanilin sladkor, 12 žlic sladkorja, 12 žlic mleka, 12 žlic olja, 2 žlici kakava dobro zmiksamo in nato vmešamo še 2 žlici kakava v prahu, 12 žlic moke in 1 pecilni prašek. Zlijemo v pomaščen pekač in spečemo. Krema: 4 dl mleka + 0.5 dl mleka, v katerem razmešamo 4 žlice gustina, 10 do 15 dag sladkorja v prahu; vse skupaj premešamo in pri nižji temperaturi skuhamo. Ko se ohladi, dodamo 20 dag margarine. Še vroč biskvit prelijemo z 1 dl mleka, v katerega smo vmešali en zamašek ruma. Počakamo, da se ohladi. S kozarčkom oziroma primernim modelčkom izrežemo kroge. Polovico jih premažemo s kremo in jih pokrijemo s preostalo polovico. S kremo jih namažemo tudi ob strani. Ob straneh jih povaljamo v kokosovi moki, vrhnjo površino pa premažemo s čokoladnim prelivom. PS: delala jih še nisem, jedla pa in so izjemno dobre. Loni Makaroni

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

14. dec 2004 15:50

Hvala ti!!! biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti