Mikrovalovna pečica

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

tema odprta - 12. dec 2004 17:31 | ogledi: 7.893 | odgovori: 34

Kupujem mikrovalovno pečico-kot darilo. Ker se nanje sploh ne spoznam, me zanima-kaksna je dobra, katere lastnosti, funkcije, kakšno porostornino mora imeti? Rada bi, da bi bila digitalna, to pa je tudi vse, kar vem. V trgovinah jih imajo nešteto, ene imajo funkcije, ki jih druge nimajo.

Cenovno so nekatere ze precej ugodne (pripravljena sem odšteti nekje do 25.000).

Prosim za pomoč.

Hvala!

Gajuska

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

12. dec 2004 18:18

Fino je če ima vsaj 25 litrov, odtajevanje tudi prav pride, če ima funkcijo konvencionalnega pečenja je pa sploh v redu, ker ti nadomesti druge pečice. Vsekakor pa mora imeti vrteči krožnik. Nikita

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

14. dec 2004 8:59

Malo pobrskajte po forumu, kajti o tem je mnogo napisanega. lp Bojan Kokot

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. dec 2004 9:19

Zivjo, pred nekaj tedni sem mikrovalovno pecico odnesla iz kuhinje in je vec ne uporabljam! Prebrala sem vec, prevec slabega o skodljivosti - posiljam le enega izmed stevilnih clankov, ki so me prepricali: http://hrana.com/ek/clanci/cla_54.htm lp julia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

14. dec 2004 15:25

Priznam da nisem prebrala celega članka. Me pa mikrovalovka rešuje kadar so otroci sami doma in si pogrejejo kosilo ali pa samo kakav. Tako imam mirne živce, da je plin ugasnjen in ne bo požara ali drugih nesreč. Kuham pa res ne, ker ne znam. Lumpica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. dec 2004 15:55

Gajuska, kljub negativnim stranem je mikrovalovka res zlata vredna zadeva. Pa niti ni treba, da ima vse najbolj high-tech gumbke in igračke, že če ima možnost odmrzovanja živil in še kak grill zraven je že super. Meni je nepogrešljiva predvsem za razne čaje, kakave, segrevanje mleka in odmrzovanje kruha. Ker živim sama je namreč vse v porcijah za eno osebo in tudi hleb kruha razrežem in po porcijah in zmrznem - in potem sproti odtalim v mikrovalovki. Zelo prav pride pa tudi pri peki, recimo če hočeš segret marmelado za premaz, stopit maslo ali čokolado za preliv. Glede velikosti je pa odvisno, ali bo namenjena tri ali štiričlanski (oz. celo večji) družini, ali pa le paru oz. samski osebi. Za prve bo boljša izbira večja, na primer 24-litrska, za manjša gospodinjstva pa se (iz izkušenj! ) obnese tudi 18-litrska. Želim ti dober nakup in lep dan, Tjas

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

14. dec 2004 20:17

MV sem kupila pred 14 leti. Bila je draga kot žefran 2.400 DEM - Gorenjeva z digitalnimi tipkami, mikroalovi, vroč zrak,... oz. vse kar lahko ima. Še danes spada med najsodobnejše. Seveda sem se za nakup odločila ravno zaradi malega otroka in nenehnega nočnega pripravljanja mleka in čajev. Na začetku sem v njej pripravljala kar veliko jedi, potem pa me je navdušenje počasi minilo. Sedaj večino hrane pripravljam tradicionalno na plinskem štedilnku (še vedno ga imam raje kot električno ali keramično ploščo). MV uporabljamo predvsem za gretje mleka (otroci med tednom zajtrkujejo razne kosmiče), pogrevanje posameznih jedi in odtajanje zmrznjene hrane. Še vedno trdiim, da ima vsaka medalja dve plati. Skoraj ni hrane, pri kateri ne bi eni znanstveniki našli cel slabih stvari in drugi cel kup dobrih. Mnenja se vedno "krešejo". Sam maislim, da je zmernost pri vseh stvareh zelo pomembna. Tako kot ni dobro vsak dan jesti eno in isto hrano, verjetno tudi ni dobro uporablajti samo MV. Če pa občasno kaj pogreješ in skuhaš pa verjetno ne more škoditi. Mislim, da nakup MV ni zgrešena investicija, če le lahko olajša pripravo hrane in prihrani čas. Lp

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

15. dec 2004 9:10

Pa prav gretje mleka je najbolj skodljivo, ker spremeni strukturo beljakovin! Vsak si pac izbere svoj stil zivljenja. julia

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

15. dec 2004 10:13

Julija, kako spremeni strukturo beljakovin? Jaz sem sicer o tem že brala, pa me niso povsem prepričali. Ali imaš v mislih nekaj takega kot je omenjeno v knjigi "sporočilo vode"- le za primerjavo, gre za informacijo , ki jo nosi molekula ali pa misliš kaj drugega. Lahko bolj pojasniš in navedeš vir? Seveda si vsak izbira svoj stil, nihče namerno ne bo užival škodljivih živil, jedi.. a najprej moraš biti gotov pri sebi, da res škodi...mnogo je bilo raziskovanj, dognanj o marsičem, pa se je čez čas obrnilo na glavo ipd...tudi mleko samo pos ebi ni zdravo, je le za teličke, e strinjam, pa vendar... Bi te res prosila za informacije, ki so tebe navedle na to, da meniš, da gre za prestrukturiranje beljakovin v smislu, da mleko ni več zdravo oz. da je škodljivo.

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

15. dec 2004 12:11

Tortica, popolnoma se strinjam s teboj. Oba z mozem sva tozadevno profesionalno obremenjena, zato res izbiram zdravo hrano in tudi pri kuhanju pazim, npr. cvrem sploh vec ne, zelenjavo kuham zelo kratek-minimalen cas, rdece meso jemo samo tu in tam, v glavnem ribe in belo meso... Dosti je tega, kar bi lahko sedaj se napisala, zato te ne bom obremenjevala s tem. Lahko pa verjames, da je v ponekod dosti vec rakavih obolenj kot npr drugod, vec alergij, genetskih bolezni...vcasih ne vemo zakaj. Dejstvo je, da vseh skodljivih stvari ne moremo precrtati, lahko pa zmanjsamo. Poglej koliko E-jev nam ponuja trzisce. Posledice so delno znane, vec bomo vedeli cez leta... Preveri link, ki sem ga zapisala zgoraj, je natancno razlozeno, kaj se dogaja z beljakovinami v mleku. Oprosti, ce sem zamorila s tem. Vkljucila sem se v ta forum zgoljda povem, kako je koncala moja mikrovalovka in zakaj, presoja in odlocitev pa je, hvala Bogu, prepuscena posamezniku. Saj zato smo tu, da izmenjamo mnenja, kajne?! Prisrcen pozdrav. ps lepo ime si si izbrala. julia

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

15. dec 2004 13:14

Hvala lepa za odgovor, ja, zato mi je tale forum tudi všeč, da si izmenjujemo mnenja, stališča, razmišljanja in posredujemo linke, kot npr. Julija. Malo "off topic" pa vendarle: Vedno se učimo in nikoli nismo prestari, da bi se kaj novega naučili, morda tudi spremenili svoja stališča, če le preveč ne vstrajamo "za svojimi okopi" in če nismo svojih prepričanj preveč zabetonirali vase.. Sem prebrala link in se zamislila.... Moje ime..no, ja, zelo rada jem torte....hvalabogu, da se to ne pozna na moji postavi..pa hvala za kompliment.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti