Ostanki pečenega biskvita

leale  

član od: 20.8.2004

sporočila: 41

tema odprta - 9. dec 2004 13:28 | ogledi: 14.003 | odgovori: 10

Delala sem ruske kape pri katerih ostane veliko biskvita. Enkrat sem že prebrala nasvet v tem forumu, kako se te ostanke lahko porabi, pa ga ne najdem več. Ali ima kdo kakšno idejo?

BLANKA  

član od: 29.7.2004

sporočila: 30

9. dec 2004 13:45

Iz ostankov lahko narediš dobre kroglice. Dodaš malo orehov ali pa lešnikov (lahko tudi mandlnje), malo zdrobljenih krispijev, lahko tudi nekaj kisle smetane, pa ruma. Poliješ s stopljeno čokolado in zmešaš. Oblikuješ v kroglice. Dodatki so poljubni. BLANKA

Pomlad  

član od: 26.5.2004

sporočila: 91

9. dec 2004 14:44

Narediš lahko tudi grmado.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. dec 2004 15:12

Jaz sem delala ravno iz ostankov teh slaščic (upam, da mislim isto - škofove kučme?) nekakšen tiramisu - ena plast ostankov, ena plast kreme,... kokosova moka in sladki greh oz. zelo redko čokolado. Mnjami! Tako nam je bilo všeč, da sem naslednjič po istem receptu naredila tudi torto. Res super, samo fino mora biti ohlajeno. Lep pozdravček, S.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

9. dec 2004 16:19

Lahko natrgaš še na manjše koščke, navlažiš z sadnim sirupom pokriješ z sadjem in prekriješ z smetano in potreseš z orehi. To delam tudi ko ostane kaj sladkega kruha ali suhega starega panetona. Lumpica

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

9. dec 2004 17:33

Stanka a te lahko prosim za recept proosiiiiiim!!! Se mi zdi da je to recept, ki ga že zelo dolgo iščem, pa nisem vedela kako je original ime. Najbrž so to nekakšne tortice biskvit, kreme, biskvit potem pa namočiš v čokolado in povaljaš v kokosu- ali je to to?? Če je bi te zares prosila za recept. Hvala in veliko kulinaričnih užitkov želim biba

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

9. dec 2004 19:49

Biba, izvoli recept! Je že večkrat preizkušen in eden najljubših v naši družini. Ruske (ali kozaške) kape 8 rumenjakov premešaj s 40 dkg sladkorja. Dodaj sneg 8 beljakov, nato še 25 dkg moke z 1 pecilnim. V polovico testa daj 2 žlici kakava. Speci vsak biskvit posebej. 180 stopinj, 20 min. V 1/2 l mleka skuhaj 1 kokosov puding z 2 žlicama ostre moke. Ohladi, nato dodaj in premešaj 15 dkg margarine, 15 dkg sladkorja v prahu in 1 vanilij. Pečen biskvit prereži s kozarcem - približno 4 cm premera. Vsak kolešček premaži s kremo, stisni z drugim koleščkom (ki je druge barve), namaži še obod, povaljaj v kokosovi moki. Nato prelij s prelivom iz 10 dkg čokolade in 2 žlicama olja. Dobro ohladi. Imam pa še recept, kjer najprej spečeš okrogle kekse in nato polniš z orehovim nadevom. Tukaj pride še čokoladna glazura po robovih, čez pa mleti orehi. Tudi zelo dobro, samo več dela je z njimi. Če te zanima, povej! LP, Stanka

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

9. dec 2004 21:21

Jaz biskvitne ostanke obicajno porabim tako, da jih narezem na majhne koscke, dodam cesnje ali visnje iz kompota (lahko pa tudi drugo sadje), premesam, skuham vanilijev puding in ga polijem cez mesanico. Na koncu se potresem s cokoladnimi ostruzki. Enostavno in okusno. julia

leale  

član od: 20.8.2004

sporočila: 41

9. dec 2004 23:33

Stanka, hvala, tole mora bit pa res božansko!Jutri zjutraj v trgovino, potem pa na delo!! leale

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

10. dec 2004 7:43

Juhu! ja, škofove kučme so zelo podobne, le dosti manjše so in enobarven biskvit. res so dobre, tudi kozaške kapice sem že jedla (sedaj vem, da so bile to, takrat nisem), vendar zelo zelo zamudno ... Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti