Kokosova maščoba

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. dec 2004 12:37

Veri, res smo na Kulinaricni Sloveniji, pa vseeno me zanima vse v zvezi z omenjenim milom. Je to prevec? julia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. dec 2004 13:17

Ni, če se strinjajo administratorji:) ja, milo se da delat iz maščobe in luga (močna baza), ko se to dvoje poveže, nastane milo. Nekatere maščobe rajši reagirajo kot druge, teh drugih ostane več v milu nezreagiranih, zato je tako milo bolj nežno, ker maščoba neguje kožo. Različne vrste maščobe dajejo različne rezultate - kokosovo olje/maslo naredi, da se milo zelo peni in daje trdnost, olivno olje dela male mehurčke, sončnično je dobro za kožo, ker ga ne zreagira toliko, vendar je rok uporabe krajši, shea maslo je sploh super negovalno, itd... No, vsako rabi različno količino luga za nastanek mila in ta količina mora bit zelooo dobro izračunana, sicer bo milo ali nedelujoče ali pa preveč delujoče - bo zelo bazično in bo nažiralo kožo (kot mila, ki so jih delale naše babice, ker so pridobivale lug iz pepela in niso mogle izračunat natančne količine oz. koncentracije luga v pepelni vodi. Lahko ti napišem recept za olivno milo (samo iz olivnega olja), ampak samo pod pogojem, da mi obljubiš, da boš delala to nekje, kjer ne bo v bližini nobenih otrok ali domačih živali in da boš nosila rokavice in zaščitna očala, ker je delo z močno bazo, ki jo raztapljaš v vodi, lahko zelo nevarno - če se polije ali ker lahko nastajajo mehurčki, ko se raztaplja... Ker nočem met koga ali česa na vesti! koncentrirana baza je namreč ravno tako nevarna kot koncentrirana kislina... Te še zanima?:) Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. dec 2004 14:55

Veri, hvala! Se oglasim na tvoj (Vas?)mail zunaj kulinaricne Slo. julia

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. dec 2004 15:07

Se pravi znotraj Kul Slo, vendar sem mislila osebna sporocila. julia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. dec 2004 15:25

V Sparu sem vceraj pogledala, pa ga nimajo. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti