Kokosova maščoba

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 8. dec 2004 6:48 | ogledi: 4.735 | odgovori: 15

Živjo!

Včasih v receptu naletim, da se namesto masla ali margarine uporabi kokosova maščoba. Zanima me, če kdo slučajno ve ali se da dobiti tudi pri nas in kje.

Za odgovor se vnaprej zahvaljujem.

jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. dec 2004 10:24

Oj, v neki bio trgovini na koncu podhoda Maksi marketa so rekli, da se jo da pri njih naročit, kadar dela oz. pride šefica, ampak je zelooooo drago (250g par jurjev)! Če kdo ve za kje drugje, naj pove, tudi mene zanima. Jaz je tam še nisem naročala, ekr mi je bilo predrago in sem si kupila nekaj tega na Kubi:) Pa tudi tam ni bilo tako lahko prit do nje... Nekje bogu za leđima, pa še to preko edinega res fer in prijaznega posrednika:) Žal je pa nimam veliko, tako da je ne morem dat... Veri

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

9. dec 2004 10:16

O kokosove olju sem pisal na drugih temah, lahko pa dobite dvokilsko nerafinirano narejeno samo iz pulpe za ceno 9.500 SI, v firmi er era na Šmartinski 10 v LJ, njihova št je 232 96 15. Bojan Kokot

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. dec 2004 10:23

Za olje še nisem slišala, kokosovo maslo pa sem pred časom kupila v Avstriji. Je bil skoraj brez vonja in kusa - nevtralen in zelo poceni.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. dec 2004 10:36

Kolikor jaz vem, je kokosovo olje in maslo eno in isto - olje je zato, ker je rastlinskega izvora, ker je pa pri sobni temperaturi (v naših klimatih) trdno (v Tropih je preverjeno tekoče), mu rečemo tudi maslo, čeprav je to bolj za živalske maščobe. Je res precej nevtralen in nepogrešljiv pri pripravi kozmetičnih izdelkov (mila, balzami,...), saj daje trdoto in se lepo peni. Zato ga rabim in bi vas prosila, da mi poveste, kje v Avstriji ste ga videli (poceni), čim bolj natančno, ker sem do sedaj bila v Avstriji samo enkrat... Hvala! Veri

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

12. dec 2004 14:06

V SPARU JO DOBIŠ

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

12. dec 2004 14:56

250 g kokosovega masla stane v Avstriji natanko 0,90 eur. Imajo ga v vseh večjih trgovinah (Metro, SPAR ...). LP, Staša

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. dec 2004 10:07

V Sparu tudi pri nas? Saj bi šla takoj sama pogledat, pa mam malo natlačen urnik in v Špar grem bolj redko... Veri

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

14. dec 2004 8:52

Ko govorimo o ceni poglejmo koliko kokosovega olja mešanica sploh vsebuje, je rafinirano oz ali je čisto, najceneje je kupiti 100% kokosovo olje in ga potem mešati npr. z rastlinskim, da pride ceneje ako smo ljubitelji cvretja. Vsem, ki opazijo samo ceno predlagam, da se poučijo o postopkih predelave, ki pa so tudi razloženi na tem forumu. V EU je cena popolnoma enaka kot pri nas, tudi pri nas v trgovinah dobite poceni mešanice. Se pa strinjam, da so cene višje, morda celo pretirane, predvsem zaradi kvalitete tako kot pri vseh ostalih oljih. Tako npr kupim mercatorjevo olivno olje za peko rib ampak potem, na koncu, ko ni več pretirane vročine, dodam naravno olivno slovensko olje, katerega cena je tudi do 3000 SIT, ampak je popolnoma nekaj drugega tako po sestavi in okusu. Kokosovo olje je tekoče šele pri 25 st celzija, prej je v trdnem stanju, da ne omenjam razmerij maščobnih kislin in njegovega antioksidantskega delovanja. Ko je sestavni del raznih krem se njegova cena podeseteri, a to je pa sprejemljivo, čeprav vemo, da se stanje v notranjosti organizma odraža na koži. Skratka odnos cena-kvaliteta ima svoje razloge. Bojan Kokot

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. dec 2004 9:29

Bravo Bojan, cestitam! julia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. dec 2004 11:52

Za moje potrebe rabim itak samo 1000% kokosovo olje, sicer ne morem ničesar več preračunavat (delam milo), ker majo različna olja drugačen koeficient (glede reagiranja z bazo - lužnim kamnom). Sploh nisem vedela, da se dobijo tudi mešanice... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti