Zacetek hujsanja in mocna volja!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. dec 2004 16:02

Kaj pa jajca in mleko? Ali jih lahko ješ? Lumpica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. dec 2004 18:20

Rumenjaki in holesterol ne grejo skupaj, to je za tiste, ki imajo s tem probleme. Mislim pa, da jajce ali dva na teden, vključno s tistimi, ki jih porabiš drugače pri kuhi, ne predstavlja težav. Saj meni jih ne. Mleko pa polposneto (v začetku sem uporabljala 0,5%), šmarski rok, skuta z 10 % mm, pinjenec, jogurti lahki. Da pa ne bi preveč pretiravala, uživam kefir iz domačega mleka. Se pravi, kolikor je prej premalo, pač nadoknadiš z nečim drugim in obratno. Drugače pa so bolj priporočljivi fermentirani mlečni izdelki. To sem edino pozabila, nič alkohola in veliko zelenega čaja. To je kombinacija jetrne, žolčne in želodčne diete. V začetku prav ne veš kaj lahko in kaj ne. Sčasoma pa gre. Pravkar večerjam: 5 mandarin, 1 banana in pest praženih arašidov, ki jih je seveda treba še olupiti. lp juhica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2004 19:25

Juhica, kapa dol vaši doslednosti. Jaz pa nisem te sorte, sem prevelik gurman. Zato imam sicer nekaj več težav, ampak kilažo sem z manjšimi odpovedovanji spravila v red. Je pa tudi res, da se nikdar ne bom odrekla kozarcu vina (ali večim, če je pravšnja priložnost), zato se odvečnih kilogramov pač znebim drugače. Jem vse po malem, veliko se gibljem, znebila sem se odvečnega holesterola in nasploh se dobro počutim. Tisti pa, ki imajo kakšno kilo preveč, se lahko tolažijo z mislijo moje prijateljice: Lepega telesa ni nikoli preveč... Pozdrav vsem, mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti