Zacetek hujsanja in mocna volja!

petraxxx  

član od: 28.11.2004

sporočila: 15

tema odprta - 7. dec 2004 16:54 | ogledi: 4.473 | odgovori: 13

Pozdravcek vsem!

K hujsanju se spravljam ze dober mesec oz malo vec in to po 3MD, ki mi je osebno ful vsec in sem se striktno drzala dober teden ce ne vec,..vedno kaj vmes pride.pa praznovanja, pa obiski, pa to in uno in se sploh clovek ne more drzat, pa vem,d a boste rekli da ni volje...ful si zelim shujsat ampak vcasih imam me hrana kar premami in ne vem kako naj se tega znebim. Je imel oz ima kdo od vas pododbe izkusnje...vrjetno ja...ne vecerjam in prav tako sem izgubila 5 kg v enem mesecu 2 pa sem pridobila nazaj, ampak se ze ne pocutim vec bolje...

Mi lahko povete kako si pomagate da zdrzite recimo tri mesece in kako se motivorate?

Bi vam bila zelo hvalezna.

Pozdravcek vsem

petraxxx

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

7. dec 2004 17:06

Petraxxx, motivacija ti je že to, da sama veš da je potrebno shujšati-to je od vsega najpomembnejše, ker nič ne pomaga, če te kdo drug sili v to. Takšne "probleme" kot imaš ti imamo vse, verjemi, ampak če se enkrat odločiš da začneš, pač odmisliš vse ostalo. Mogoče ti bo pomagalo, da ne razmišljaš, da si na dieti ampak da he to način prehranjevanja... Tudi meni kdaj kaj takoooo zadiši, da že stegnem roko, ampak ostane pri tem, ker se zavedam, da me v dieto nihče ni silil in da se je držim ker bi rada imela lepšo postavo. Ko ti kaj zadiši pomisli kdaj pride na vrsto don, ko je to na jedilniku in si privošči! Ne smili se sama sebi, ker pač ravno sedaj tega ne smeš jesti, saj ne bo šlo nikamor, počakalo te bo in to največ 3 dni!!! upam, da se nam boš pridružila. jaz v nedeljo končam s 3 meseci, vendar bom nadaljevala. Mogoče pa začneš ravno v ponedeljek(če ne boš že prej...), tako da bova imeli enake dneve, da boš vedela, da nisi sama. Upam, da sem te prepričala. Potrebna je samo trdna volja! In to je to! Lp, maychi

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

7. dec 2004 18:29

Imam enake težave kot Petra. Katero dieto pa imate maychi?

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

7. dec 2004 19:40

Sem na 3MD oz. Ločevalni dieti. Če vas zanima kaj več, lahko pogledate na tem forumu pod zdravo prehrano-ja to ja ta dieta, ki ima toliko strani na tem forumu, ne moremo si kaj, če je pa veliko lažje, če nekomu poveš svoje uspehe in tudi neuspehe. Če se nam pridružite pri dieti, poglejte malo na forum boste dobile veliko volje in seveda trme, ko boste brale kako gre drugim. Več nas bo, lažje bo! maychi

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

7. dec 2004 20:22

naja. jaz sem že 5 mesec na strogi jetrni dieti. Zdaj ni več tak stroga, sem se pa navadila. V 2 mesecih sem zgubila 10 kg, zadnje 3 pa še 5. Jem pa kot hrček.. Volja pa igra zelo veliko vlogo..Me mika, kdaj se pregrešiti.. Pa se do sedaj še nisem. V istem tempu nameravam do naslednje kontrole, ki bo enkrat spomladi... pa lep pozdrav juhica

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

9. dec 2004 10:37

Zakaj vsi govorite o dieti, a ste vsi bolani ali pa bi radi svoje dimenzije spravili v neke moderne medicinske in estetske okvire. Brez dobrega zraka, vode, gibanja..cilja, .je vse vidno samo na zunaj, notranjost organizma pa je ravno tako naprej prizadeta. Kar je za nekoga hrana je za drugega strup, metabolizen je individualno zelo specifičen, kar daje nekomu dobre rezultate, pri drugem ni učinkovito kar še ne pomeni da je nekaj nasplošno dobro ali slabo. Z dietami ako niso ravno pogojene z resnimi motnjami lahko še dodatno izmučimo organizem, zlasti se pozna to imunskemu sistemu, sploh, če niso pisane na kožo nam lastnemu metabolizmu, krvni skupini, intenzivnosti življenja....S hrano je pač tako, da dokler bomo gojili rastline, ki dajejo količinsko dobre pridelke, nimajo pa raznovrstnosti in strukture snovi, ki jih organizem potrebuje, uporabljali meso hitro vzgojenih živali, dihali slab zrak, hodili samo po stanovanju, pili slabo vodo (tudi kupljena ni nič boljša), toliko časa se bodo v organizmu nabirali toksini, balast, ki ga bo uničeval, se nalagal, povzročakl take ali drugačne težave in tako bomo ves čas na dieti, hujšanju, se odpovedovali, imeli krize....Dobre rešitve so zmeraj preproste. Bojan Kokot

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

9. dec 2004 14:00

Bila in sem še. Poleg tega izguba teže ni bila cilj moje diete, temveč preprečiti prebavne težave. Gospod Kokot, nekateri bi bili radi tudi zdravi.. lp juhica

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

9. dec 2004 16:52

Kokot, imaš popolnoma prav. Tudi jaz mislim, da je potrebno najprej ugotoviti, kaj naše telo dobro sprejema in kaj ne. Ker smo si različni, mislim da tudi vsaka dieta ni primerna za vsakogar. Nič pa ni narobe če ločujemo živila, kot je opisano v 3DM. Ker, če jemo kar vse po vrsti, smo zelo utrujeni in brez energije, to opazim tudi pri sebi. Petra, ko boš začela se mi javi, saj te pri tvoji odločitvi podpiram in se ti tudi pridružim, kajti tudi sama bi rada imela kakšno kilco manj. Juhica kakšna pa je tvoja dieta? Čim manj se jezimo in veliko veselimo! Čao Lejčy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. dec 2004 20:15

po moje je za zdravo hujšanje, katerega cilj je potem doseženo težo obdržati, nujno prilagoditi prehranjevalne navade vsakemu organizmu oziroma telesu posebej. Presnovo imamo vsi različno, povsem pa se tudi strinjam s kokotom, da brez gibanja ne bo šlo. Vsaj v večini primerov ne. Sicer pa - kdo pravi, da se je potrebno potiti v fitensu? Izlastne izkušnje vem, kako dobro dene pol urni sprehod dopoldne med službo in dva do trikrat na teden po eno uro zmerne hoje v naravi. Drugi imajo raje kolesarjenje ali plavanje, pa tenis, aerobiko ali kaj drugega. Vsak lahko najde kaj zase. na koncu koncev pridemo do starega reka - zdrav duh v zdravem telesu. Jaz sem tip, ki moram nenehno jesti in to vse, imam pa katastrofalno presnovo - ko hrano gledam, se že redim. Zato hujšanje prilagodim temu - enakimerno porazdelim obroke, vsak dopoldan pol ure hitre hoje skozi mesto, pijem pretežno vodo (čez dan), ob obroku obvezno kozarec vina, dva ali trikrat na teden daljši sprehod, tudi zmerna hoja v hrib. In je šlo. Počasi, a zanesljivo. In sem želeno težo obdržala, izboljšala prehranjevalne navade, pa tudi veliko bolje se počutim - nič več holesterola v krvi, nič več utrujenosti in zadihanosti po osmih stopnicah navzgor. Hitre diate pa se mi zdijo primerne za obačsno izgubljanje teže, ko na primer po decembrskih praznikih hlače tiščijo, ali pa so se nabrale obloge, ki jih je treba spraviti proč, da bo obleka znova kot ulita. Za kakšne tri, štiri kilograme navzdol, recimo, No, sem že predolga. mamamia mamamia

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

9. dec 2004 21:15

Se strinjam mamamia. Vazno je gibanje. Zelo prav pridejo tudi navidezne malenkosti kot npr. : ne parkiraj tik pred vhodom v trgovino, temvec na bolj oddaljenem koncu parkirisca; ce imas dvigalo, kjer stanujes, pojdi raje pes; ce imas kuzka ali muco pojdi na sprehod cim veckrat... julia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. dec 2004 11:07

lejčy, moja dieta je čisto enostavna. Kalorij ne štejem in jih nikoli nisem. Ješ lahko vse razen: jedi, ki vsebujejo aditive (splošno znani E-ji). Nemastno hrano, do 4 žličke skupne maščobe v hrani, tako približno. In neslano oz. soljeno hrano z 1/2 čajne žličke soli dnevno. Od sladkarij pa ti tako ne ostane velliko, če greš v trgovino in pogledaš sestavo le teh. V začetku nisem smela sveže zelenjave in sadja zaradi želodca in sem mislila, da se mi bo res zmešalo, zato sedaj, ko lahko to jem, sem prav srečen človek. Je pa ta način zahteven v tej smeri, ker si moraš vso hrano izključno sam pripraviti. Ker jedi, ki jih kupiš v trgovini vsebujejo aditive. Pa smo tam. pa lp juhica ps. pa jesti moraš redno. Tako v razmaku 3 ur. Pa čeprav je to banana, prepečenec ali kaj podobnega. Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 10. dec 2004 11:09:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti