Smrdeč hladilnik

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. maj 2012 19:43

Men je v hladilniku smrdelo do neba, ko sem (se menda ve, komu na ljubo) stlačila noter kvarglje, ne da bi jih prej zaprla v plastično škatlo. Proti tistemu je vsaka vonjava iz hladilnika kot vonj burbonk (dobr, dobr, pretiravam - pa rečmo - pesniška svoboda).

lp

P.s. Sploh smo pa pred pol stoletja hladilnike umival z razredčenim hipermanganom (ali je to kalijev permanganat? KMnO4???????)

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. maj 2012 19:52

Ja, hipermangan je KMnO4. 

(Za delati smrad v hladilniku ali kje drugje je pa odličen tudi bohinjski mohant, cenejši od kvargljev, a ... dehti do neba). 

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. maj 2012 20:27

Vidim, da si tudi ti pesniško navdahnjena, limnol..... dehti je tako zasanjano-romantična beseda O ceni kvargljev pa ne bi vedela - smo jih dobili v dar (me ni bilo zraven, ko so jih poklanjali - drugače jih ne bi dobili) in to zaradi tega, ker jih tisti, ki so jih kupovali (ohlajene in zapakirane) potem, ko so se na sobni temperaturi primerno rzdehteli, niso spravili po grlu.....

lp

cervus

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

29. maj 2012 20:54

Mi imamo pa v hladilniku skodelico v kateri je pecilni prašek. Tudi ni neprijetnih vonjav

Roncolino

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

30. maj 2012 15:55

Bom še jaz dodala svojo izkušnjo, lansko leto mi je iz hladilnik smrdelo in smrdelo... sem ga umila in ni bilo nič bolje, notranjost ni več smrdela le v kuhinji je še kar naprej smrdelo.., sem umaknila cel hladilnik, gledala pod njim, za mnjim in ni bilo nikjer nič, ker smrdelo je tako kot da bi bila kje kaka crkovina,... potem mi šele je potegnilo za kaj se je šlo... sem imela v hladilniku lubenico in ker sem takrat imela res poln hladilnik, se je lubenica dotikala zadnje stene. In ko jese hladilnik sam odtajeval, mi je sok od lubenice tekel v posodo zadaj hladilnika, ko sem to spraznila in umila so vonjave prenehale...

 

polalonca

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

31. maj 2012 13:35

Sem hotela napisati isto kot ti polalonca ... mi smo imeli isti problem.

Vsakic, ko si stopil skozi vrata stanovanja, ti je zasmrdelo po starih smeteh, dobesedno ne FUJ smrad. Sem ocistila hladilnik, pogledala vse omarice, vse skatlice obrnila naokoli, preverila vso hrano v omarah ... nic, se vedno smo imeli isti problem. Dokler, nismo enkrat prestavljali hladilnika in je zacela pljuskati na tla voda iz posodice, ki je nad tisto crno buco od hladilnika (domnevam, da je tam noter plin) in smo takrat to posodico spraznili (v tisti vodi je bila ze cela kulturna zabava) in problema ni bilo vec.

Zato zdaj, na vsake toliko casa, vlecem tisto posodico ven, spraznem, umijem in vstavim nazaj na mesto (to je se posebej potrebno, ker ima nas hladilnik samoociscevalno funkcijo in je tista posodica napolnjena skoraj vsak mesec ... poleti se prej).

urska

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

31. maj 2012 15:08

Hmm! In kako naj se tega lotim pri vgradnem hladilniku? Saj ne da bi smrdelo, kaj pa če slučajno začne smrdet...

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

2. jun 2012 11:22

Rajši počakaj pa se potem loti problema ko bo... :)

polalonca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti