Sendviči

petraxxx  

član od: 28.11.2004

sporočila: 15

tema odprta - 1. dec 2004 12:44 | ogledi: 2.441 | odgovori: 4

Sem velika ljubiteljica sendvičev in me zanima kakšen sendvič je lahko primeren za dieto...potem če imate kakšne razne ideje za pripravo obloženih kruhkov in sendvičev in da niso tako redilni in kalorični.

Petra

petraxxx

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

1. dec 2004 13:00

Primerni bi bili sendviči za katere uporabite polnozrnate štručke ali kruh. Za namaz lahko uporabite razne namaze iz nemastne skute(skupa z drobnjakom, papriko, zelišči..), lahko natrete kruh z česnom ali na tanko premažete z zmečkanim paradižnikom, gorčio. Jaz obožujem sendvič z pečenimi malancani in rezino belega sira, vse skupaj pa malo posolim in potresem z črno posušeno baziliko. Namesto raznih salam lahko v senvič daste stebelno zeleno, svežo papriko, svež paradižnik, redkvice,nemastne sire, če pa res ne gre brez salam probajte izbirati med puranjimi in piščančjimi salamami. Največ kalorij pri sendvičih dobimo z raznimi namazi(majoneza, kečap, maslo margarina, polnomastna skuta..) Če si delate sendviče iz kruha naj bo le ta iz polnovredne moke, rezine pa naj bodo čim tanjše. LP

petraxxx  

član od: 28.11.2004

sporočila: 15

1. dec 2004 13:03

Hvala za odg. petraxxx

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

1. dec 2004 14:41

Moj sendvič pa zgleda takole: polnozrnata štručka (graham ali kaj podobnega), tanek namaz iz kikirikijevega masla in kalčki (lečini, lucernini,od mungo fižola) in/ali rezina sira (npr. šmarski rok)... Čimbolj enostavno. Ker jemo tako ali tako z očmi. Sendvič pa poteši ta hitro lakoto. Če pa imaš več časa, si stvari, ki jih nameravaš stalčiti v sendvič, naloži na krožnik in jih v miru pojej. (Brez tv ali časopisa)... lp juhica

petraxxx  

član od: 28.11.2004

sporočila: 15

1. dec 2004 14:54

To je pa cisto res, da clovek je velikokrat z ocmi ja...saj zato je pa tok tezko shujsat, ker potem kar jes... petraxxx

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti