Spomladanski zvitki

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 1. dec 2004 10:38 | ogledi: 7.054 | odgovori: 6

Živjo!

Lepo prosim, če mi bi znal kdo pomagti z receptom (natančnim, ker jih še nikoli nisem delala) za spomladanske zvitke - zelenjavne. Prevsem me zanima, kako naredite testo, ne bi rada namreč pekla palačnikinega testa, kot je v receptu v bazi. Če prav vem, gredo v nadev tudi sojini kalčki in zelje...kakšno zelje je to - navadno belo ali kitajsko? In kje lahko kupim sojine kalčke?

Hvala za pomoč in LP

Zala

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

1. dec 2004 11:12

Lep pozdrav Zala! Jaz velikokrat delam spomladanske zvitke po mojem receptu, vedno ratajo in so hrustljavi. Glede zelenjave lahko variiras, kalcke lahko kupis v vsakem marketu, vlozene v slanici ali sveze na oddelku solat. Jaz dodam malo mletega mesa, ce zelis samo zelenjavne so tudi zelo dobri. Zelo vazno je testo, da je suho saj ga lahko lepo rezes v enakomerne pravokotnike. Obvezno premazat testo z vodo, da se lepo zlepi. Pripravis jih lahko celo dan vnaprej in potem ocvres. Evo recept /http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3035 ce ne ti ne gre poisci Kitajske roladice Karmen Karmen

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. dec 2004 14:45

Živjo! V originalnem receptu se spomladanski zvitki delajo z listi riževega papirja, ki ga prodajajo v večjih supermarketih na oddelkih z orientalsko hrano. Vendar pa jih je treba predhodno namočiti v mešanico vode, malo sojine omake in malo sladkorja. Drugače pa lahko uporabiš tudi tanjše vlečeno testo. Tudi jaz jih delam po podobnem receptu kot je zgoraj. Nadev: 250 g škampovega mesa ali meso rakcev 1 žlica ribje omake 1 žlica sojine omake 2 čebuli (sesekljani) 2 korenčka (nastrgana) 150 g zelja (nariban ali drobno sesekljan) 1 por (narezan na kolutke) 30 g šitake gob (drobno jih sesekljamo) 1 žlica sojine omake 1 žlica rjavega sladkorja 450 ml vode rižev papir Na hitro prepražimo sestavine za nadev (na koncu dodamo meso škampov) na 3 žlicah arašidovega olja. Dobro premešamo. Pražimo samo par minut, da zelenjava uvene. V posodo damo vodo, sladkor in sojino omako. 1 list riževega opapirja namočimo v vodo (če so listi veliki jih razrežemo). Na list damo žlico nadeva in zvijemo kot sarmo. Zavitke cvremo v vročem olju, da postanejo zlato rjavi. Lahko jih naredimo samo z zelenjavo. lp jade jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 06. dec 2004 07:49:55

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

3. dec 2004 9:45

najlepša hvala obema, malo sem bila odsotna (zaposlena) in sem mogla pokukat sem gor :) samo zanima me še, ali se uporablja belo zelje, ali mogoče kitajsko zelje?? Jade, kje kupiš škampovo meso?? LP Zala

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. dec 2004 7:48

V ribarnici kupiš škampe, jih odpreš in vzameš ven meso. Da pa ne bi tako komplicirali lahko kupiš tudi zamrznjeno meso rakcev. Jaz uporabljam navadno zelje, ker se po pravici povedano na kitajsko sploh nisem spomnila, da bi ga uporabila. jade

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

6. dec 2004 9:06

v bistvu lahko noter namečeš, kar ti srce poželi, po "kitajsko" začiniš in to je to. Pogosto so v nadevih tudi tofu, riž in stekleni rezanci. Jaz robove riževih listov namažem z beljakom, potem pa pustim, da se testo malo posuši, saj se mi sicer pri cvrtju razpadejo. (Imam občutek, kot da so listi preveč razmočeni, vendar jih manj namočit ne znam?)

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

21. dec 2004 21:44

malan, kako dolgo pa pustiš zavitke, potem ko so robovi pomazani z beljakom, še stati, da se posuši? pol ure, 1 uro? LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti