Tatarski biftek

petraxxx  

član od: 28.11.2004

sporočila: 15

tema odprta - 30. nov 2004 15:41 | ogledi: 17.076 | odgovori: 26

ŽIVJO!

Zanima me, če mi lahko kdo svetuje kako se pripravi tatarski biftek, ker bi ga rada sama znala pripravit.

Hvala,

Petra

petraxxx

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

30. nov 2004 16:19

Trikrat mleta pljučna, različne začimbe: sladka paprika, kisle kumarice, kapre, žlica gorčice, žlica majoneze, rumenjak, žlica masla, sesekljan peteršilj, šilce konjaka, strt česen, sardelni file, sesekljana čebula, po želji tudi feferon. Kot rečeno, pljučno naj ti mesar trikrat zmelje, ostale začimbe in dodatki naj bodo tudi na drobno nasekljani, čimbolj. Vse enakomerno zmešaj in spet sekljaj, da nastane mazava masa. Postrežeš na opečenih kruhkih, namazanih z maslom. Tak recept je poznan pri nas doma in po njemu ga zmeraj naredimo in nam je tudi najboljši. TanjaG.

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

30. nov 2004 17:01

15 dag zelo fino mlete pljučne, 1 rumenjak, 1 velika žlica majoneze, 1 čajna žlička gorčice, 1 čajna žlička seseklane čebule, 2 čajni žlički sesekljanih kumaric, 3 sesekljane kapre, 1/2 sardelinega fileta sesekljanega, par kaplij Worchestrshire omake, sol, poper, sladka paprika, paradižnikov ketchup, 1 velika žlica konjaka. Po želji: feferoni, čili, tabasco.... To je recept prijateljičinega očeta. Sama biftka še nisem delala, sem ga pa že večkrat jedla in je enkraten. Pri moji babici smo ga včasih jedli na naslednji način: popečeš toast, ga podrgneš z olupljenim strokom česna, namažeš biftek in morda povrhu daš še majonezo. Mmmm, se mi kar sline cedijo.... Dober tek! lp veverica cak

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

1. dec 2004 8:21

Tatarski biftek je pri nas skoraj obvezen na praznovanjih, včasih pa tudi kar tako. Pljučna je res najboljša za pripravo, ker ima najmanj maščobe in žilic, vendar lahko uporabiš tudi kakšen drug mehak in malomasten del govedine (preizkušeno!). Kaj potrebuješ od začimb? Sol, poper (črn in bel), kajenski poper, redeča paprika, ostra paprika, malo čebule in česna, nekaj kaper, sardelni filet, oster feferon, rumenjak, olje, nekaj kapljic kisa, nekaj majoneze in gorčice, kanček kečapa, po želji še tabasco in /ali worchester omako ter malce konjaka. Meso mora biti dobro zmleto (gre tudi v multipraktiku, vendar bo potem tatarec zelo rahel, skoraj penast), začimbe res drobno, drobno sesekljane. Potem samo še vse skupaj premešaš in nekaj časa pustiš v hladilniku, da miruje in se okusi prepojijo. Postrezi s toplim toastom in maslom.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. dec 2004 9:18

Od takrat ,ko ko je cela družina moje kolegice zbolela za salmonelo ob uživanju tatarca, sem malo v dvomih ,ali ga letos narediti ali ne .Ali je bil glavni krivec rumenjak ,ali kaj drugo se ne ve ,ker so vse pojedli in nič ni ostalo za pregled le tega.Mislim ,da bi tudi brez rumenjaka bil v redu .Kaj pravite ? LP Marta

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. dec 2004 11:06

Nikoli tatarca mleti v multipraktiku. Spremeni barvo, meso se segreje in spremeni okus. Najboljše, da ga mesar 2-3 x zmelje.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. dec 2004 11:49

Se bolje, rocno strganje, dolgotrajno, ampak dobro..... LP, R.

petraxxx  

član od: 28.11.2004

sporočila: 15

1. dec 2004 12:26

Hvala vsem za odgovore...zdej pa veselo na delo...njami))) Petra petraxxx

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. dec 2004 13:48

Meso spremeni barvo tudi, ko mu dodaš čebulo. Postane sivo-rjavkasto. Kako rešite ta problem? LP cervus

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

2. dec 2004 19:33

Pri tatarskem bifteku je tudi zelo pomembno zaporedje začimb! Lp! Meli Don"t worry, be happy!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. dec 2004 20:24

Zakaj in kako? LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti