Ajdova kaša

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 30. nov 2004 13:28 | ogledi: 24.354 | odgovori: 31

Zdi se mi, da je absolutno predraga, zlasti tista v majhnem pakiranju? Kje jo kupujete?

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

30. nov 2004 14:00

Kupim jo na ljubljanski tržnici na vago. Avena

damjana1  

član od: 17.10.2002

sporočila: 28

30. nov 2004 14:36

Mene pa zanima kaj kuhate iz ajdove kaše? Poznam samo kašo z gobami, bi pa še kaj drugega skuhala ;-)). Hvala za ideje.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

30. nov 2004 15:26

Ajdovo kašo kupujem kar v Šparu. Je pa res, da je draga. Naredim jo kot prilogo: Prepražim eno čebulo, dodam narezano slanino ali pa koščke od krače, prepražim, dodam šalčko kaše, 2-3 režnja česna, popopram, vegetam, solim - počasi podlivam in dušim do mehkega. Ko je gotovo posujem s peteršiljem. Enako delam z gobicami. Ko kuham kislo repo s kračo, proti koncu dodam posodico ajdove kaše (baje je to "bujta repa"). Pozdravček!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. nov 2004 15:40

Meni je čudovita. Največ jo delam z gobami po receptu, ki je na škatla. Poleg tega pa še sledeče. Lepo prosim, ne spet sprožiti debate o prepisovanju receptov. Spodnji so vsi od nekod PREPISANI. Por z ajdovo kašo in mesom 2 debela pora očistimo in narežemo na kolobarje, ki jih temeljito operemo. 30 dag svinjine narežemo na koščke. V ponvi segrejemo olje, dodamo meso in ga malo opečemo. Dodamo por, ga malo podušimo in primešamo 5 pesti oprane ajdove kaše. Začinimo s soljo, poprom in prilijemo dvakrat toliko vode, kot je kaše. Kuhamo na majhnem ognju v pokriti posodi. Ajdova kaša z bučkami ajdova kaše: 40 dag bučke: 40 dag, sesekljana čebula: 10 dag oljčno olje: 4 žlice, grobo mleti česen: 1-2 žličke, morska sol, poper moka: 1 žlico, kisla smetana: 2 dcl Ajdovo kašo Zlato polje brez namakanja posebej skuhamo. Na maščobi posteklenimo čebulo, dodamo na kocke narezane bučke, sesekljan česen in zalijemo z malo vode. Ko so bučke zdušene, jih zgostimo s podmetom in pustimo prevreti. Ajdovo kašo in kislo smetano narahlo primešamo, da se kaša pregreje in serviramo. AJDOVA KAŠA S POROM 120 g ajdove kaše,1 žličko posušenega majarona, 1 strok strtega česna, 1 porov beljak, malo vode ali piščančje/zelenjavne juhe, olivno olje Ajdovo kašo prepražimo na 2 žlicah olivnega olja. Dodamo 1 žličko posušenega majarona in 1 strok strtega česna. Zalijemo z vodo, tako da je kaša pokrita in kuhamo približno 20 minut. Po potrebi dolijemo vodo. Na 2 žlicah olja popražimo posebej še 1 strok strtega česna in 1 na drobno narezan porov beljak in zalijemo z malo vode ali zelenjavne/piščančje juhe. Dušimo še 10 minut in nato vmešamo v kuhano ajdovo kašo. Potresemo s peteršiljem in postrežemo. Pečena ajdova kaša z jabolki ajdova kaša (30 dag) mleko (5 dl) jajca (2) skuta (50 dag) kisla jabolka (1 kg) kisla smetana (2 dl) sladkor (5 dag) cimet sol maslo Priprava: Ajdovo kašo skuhamo v osoljeni mešanici vode (5 dl) in mleka (5 dl). Vre naj 10 do 15 minut. Potem pustimo, da se počasi ohlaja vsaj nekaj ur, najbolje čez noč, da popije vso tekočino. Ohlajeni kaši dodamo 2 jajci, sladkor in dobro premešamo. Nazadnje dodamo pretlačeno skuto. Jabolka olupimo in narežemo na tanke rezine. Lahko jih pokapamo z limoninim sokom, da ne potemnijo. V pekač, namazan z maslom, naložimo polovico ajdove mešanice, nato plast jabolk, ki jih potresemo z cimetom. Jabolka pokrijemo z ostalo ajdovo mešanico in po vrhu namažemo kislo smetano. Pečemo 45 do 60 minut na temperaturi 200 C. Opombe: Po želji lahko dodamo ajdovi kaši sesekljane orehe.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

30. nov 2004 15:52

Aha, vem da je "bujta repa" s proseno kašo, ampak nihče se ni pobunil, ko je bila notri ajdova kaša. LP

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

30. nov 2004 16:46

Tudi mi večkrat jemo kislo repo in ajdovo kašo. Posebno moj skoraj triletnik jo obožuje.

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

30. nov 2004 20:13

Lahko narediš ajdovo kašo s pršutom in trevizo radičem biba

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. dec 2004 10:21

Biba, lepooooo prosim za tel zgoraj omenjeni recept! :) Hvala. LP Zala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. dec 2004 18:07

Mi delamo ajdovo kašo kot variacijo na mimikine recept za kašo s porom: V kuhano ali dušeno ajdovo kašo (še toplo) dam svež, na drobne kockice narezan por, dobro premešam in naredim kot solato, torej začinim z bučnim ljem, kisom, poprom in soljo. K divjačini pa se poda ajdova kaša s suhim sadjem (Marelice in slive, narezane na kak cm velike koščke). Delamo jo kot rižoto: prepražimo čebulo in strt česen, dodamo kašo in malo dušimo, zalijemo z žlico ali dvema vina, posolimo in popramo, dodamo naezano suho sadje in še malo mešamo. Zalijem z vodo in skuhamo do konca. Mljac. mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti