Ajdova kaša

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. dec 2004 20:41

Vržem pest ajdove kaše v mineštro namesto riža ali makarončkov. Enako popestrim korenčkovo juho. Lumpica

Tayana  

član od: 1.9.2011

sporočila: 4

19. apr 2012 7:50

Jaz delam ajdovo kašo h kuhanemu kislemu zelju in fižolu in krompirju.

Skuham kislo zelje, krompir v kosih, fižol in ajdo - vsako posebej v loncih. Ko je kuhano, odlijem povsod nekaj vode, kjer se je to kuhalo, ne čisto vso (lahko pa tudi), le pri ajdovi kaši in fižolu odlijem vso vodo. Potem vsako posebej zabelim z mnoooogo pečene čebule. V krožnik nabašem vsako posebej. Mnjam, kako je ta kombinacija dobra! 

 

 

Iz kuhane ajdove kaše delam tudi čudovite polpete, ki jih pomešam s Fantom za mleto meso in drobtinami. Tudi enkratno.

 

Prav tako delam na isti način tudi polpete iz  kuhanega riža. Enkratno!



Tayana

Sporočilo je spremenil(a) Tayana dne 19. 2012 07:52

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

19. apr 2012 13:52

Jaz si pa kašo skuham, dodam malo sira, olja in kisa in to je to. To bi lahko jedla vsak dan! 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. apr 2012 20:01

ps: če ajdovo kašo za nekaj ur namočiš je nič ni potrebno kuhati, pa še več koristnih snovi ohrani. lahko jo npr čez noč, zjutraj pa dodaš ostale sestavine za mlečni zajtrk

www.mojalbum.com/naredilaana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. apr 2012 20:13

Razen z zelenjavo jo delam še z rižem: pol kaše, pol riža, postopek pa kot za rižoto (na olju prepražimo čebulo, dodamo ajdovo kašo in riž, ko riž postekleni solimo in popramo in malo zalijemo, in potem dokler oboje ni kuhano, vmes dodamo majaron; najbolje je, da zalivamo s kako juho, pa malo vina dobro de).

mamamia

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

20. apr 2012 10:45

Mene pa tale ajdova kaša zadnje čase matra kuham jo po navodilih napisanih na embalaži, pa se mi zdi taka razkuhana, vodena, brez življenja. Res ne vem kje delam napako

Lila Roza

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

20. apr 2012 14:00

[citat=--bannanna--]

ps: če ajdovo kašo za nekaj ur namočiš je nič ni potrebno kuhati, pa še več koristnih snovi ohrani. lahko jo npr čez noč, zjutraj pa dodaš ostale sestavine za mlečni zajtrk



www.mojalbum.com/naredilaana[/citat]

 

Mislim, da je samo namočeno ajdo vseeno dobro malo prekuhati (vsaj nekaterim zna povzročati taka precejšnje težave) , res pa je, da je potrebno potem samo nekaj minutk. Se jo pa da lepo nakaliti (v dveh dneh) in potem jo lahko uživamo tudi brez kuhanja.

 

Po mojih izkušnjah na večini embalaž pretiravajo s količino vode. Sama jo dam vedno manj kot piše in raje kasneje, če se izkaže za potrebno, še malo dodam.

trac

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

20. apr 2012 14:12

Sem zdajle probala čez noč namočeno kašo in moram priznati, da mi ni bila tko všeč kot kuhana...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti