Sirup grenadine

neznan uporabnik
tema odprta - 10. jun 2001 11:01 | ogledi: 4.421 | odgovori: 3

Danes je tukaj v Svici nadaljevanje slabega vremena (dezuje in je +10°C) in brskam po Kulinarcni Sloveniji. Na misel mi je prisel recept, kjer se uporablja sirup Grenadine, sladek in svetlo rdece barve. Kako ta sirup imenujejo v Sloveniji?

Za odgovor sem v naprej hvalezen.

Lep pozdrav vsem skupaj

Henri

neznan uporabnik

10. jun 2001 21:05

Jaz osebno uporabljam ta sirup za obarvanje pijač pri mešanju coctailov- to je moj hobi. Npr: v žganjarček naliješ 0,3 likerja "Beldežur", počasi po žlički dodaš 0,1 likerja Bailes. Bailies plava na " Beldežurju". Grenandine vlijemo na sredino pijace, da se potopi na dno in za seboj povleče Bailes. Coctail- shooter se imenuje Frankenštajnovi možgani. Grenandine uporabiš tudi za barvanje krem in podobno. Lep pozdrav Anja

neznan uporabnik

11. jun 2001 21:29

Anja, ali se temu sirupu po slovensko rece grenadine ali kako drugace? Hvala za pomoc. Pozdrav Henri

neznan uporabnik

12. jun 2001 9:36

Jaz sem ga prvič kupila v Grčiji pod imenom Grenandine, sedaj ga kupujem v Duty Free Shopu pod istim imenom, čeprav mislim, da ga gost malinovec z lahkoto zamenja. LP Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti