Izdelki tuš, mercator, spar...

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

29. dec 2004 10:23

mimika seveda, da ne velja za oba enako, ko pa je desni cenejši.še nikoli nisem s poceni izdelkom dobila obenem kvaliteten izdelek. ljudje se prehitro zaženejo, misleč kako bojo prišparali in ceneje prišli čez, ampak na koncu je vse skupaj neokusno, neuporabno in vse skupaj roma v smeti.Me je že parkrat doletelo, ampak zgleda da ne izučilo, ker še vedno kupujem te izdelke. Je pa res, da jih kar dobro poznam in približno vem kaj se splača ceneje kupit. No sicer pa slovenska podjetja (fructal utd.) polnijo Mercatorjeve izdelke in nevem kako bi lahko kvaliteta bila tako zelo slabša. nina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. dec 2004 13:15

No, v glavnem se da vsako živilo kar dobro uporabit, razen če je res pokvarjeno, pa še takrat se da dostikrat uporabit dele, ki so še v redu... jaz dosti kupujem v Merkatorju, pa imam v glavnem dobre izkušnje. Izdelki so različni, ampak včasih ti bolj paše ena stavr drugič druga... merkatorjevo skuto imam zelo rada, ker je tako mazava in bolj vodena, ne maram čisto suhe, grudaste skute, tudi s kvasom sem bila zdaovoljna, res ima krajši rok uporabe, ampak če ga do takrat uporabiš, dela čisto isto kot Fala 8sicer imam pa najrajši Žitovega)... Kisla smetana ima precej manj okusa kot od lj. mlekaren, ki delajo tudi merkatorjevo, torej je razlika, verjetno delajo iz bolj posneteag mleka ali pa dodajo drugo sirilo, kaj pa vem. Sokove lahko recimo redčijo, v mešane dajo več jabolk kot jagod in podobno... Gotovo da ne morejo za manjši denar delati iste stvari... Se jim ne bi izšlo... No, ampak v smeti pa res ni še nič šlo... Pač malo več začimbic, drug način priprave,... saj se da kompenzirat;) Revni narodi so vedno imeli več domišljije; gotovo je lažje skuhat prefektno kosilo iz najboljših svežih sestavin, ampak to ne pomeni, da se iz malo manj kvalitetnih ne da dobro skuhat! Sicer pa priporočam vsem, ki bi radi poceni in dobro hrano, da greste kdaj na tržnico - tam dobite dobro sezonsko zelenjavo, ki je cenejša kot v trgovini. Pa še marsikaj drugega:) Pa da sami delate razne zadeve: domači rezanci, vlivanci, tortille, krompir, čebula, fižol so res poceni - vedno... Včeraj sva naredila kosilo za pribl. 700 sit, oba sva bila popolnoma sita, še za brata je ostalo - torej za 3 ljudi... Jedli smo vlivance, zelenjavo z omakico iz voka (brstični ohrovt, zelje, por in cvetačo) in za sladico domčo čežano - sem šla prav računat, koliko stane in je res đabe:) Samo malo se je treba znajt:) Ne moreš vsak dan, kdaj pa kdaj pa lahko:) Veri

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

29. dec 2004 14:28

gogad jaz sem iz štajerskega konca,oz.iz Maribora,tako,da bo verjetno kar tam ostal a ne lep pozdravček nicol

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti