Izdelki tuš, mercator, spar...

agasi  

član od: 1.5.2004

sporočila: 10

tema odprta - 28. nov 2004 11:20 | ogledi: 4.431 | odgovori: 33

Zanima me, ali so izdelki, pakirani pod blagovno znamko, npr. Mercator, Spar, Tuš, Muller ipd. enako kvalitetni kot enaki izdelki proizvajalcev, ki svoje izdelke proizvajajo za imenovane blagovne hiše?

agasi

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

28. nov 2004 12:52

Jaz mislim, da so, morda se pa motim... Sporočilo je spremenil(a) Mikrob dne 17.okt 2010 14:54

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

28. nov 2004 15:06

Kupujemo večinoma v Sparu in smo z njihovo blagovno znamko zelo zadovoljni. Je kar velika razlika v ceni, tako da se splača. Ne vem, zakaj bi za enako stvar plačevala skoraj 2x več. Lp, maychi

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

28. nov 2004 16:00

Nekatere stvari so enako kvalitetne, druge so slabše. Vendar pa je treba vedeti, da proizvajalci delajo na stroškovnem minimumu. To pomeni, da proizvajalec s prodajo ne zasluži - mastno služi le trgovina. Zato je po moje fer, da izdelke slovenskih proizvajacev kupujemo "originalne" (torej ne pod blagovno znamko) in tako pomagamo naši prehrambeni (in tudi drugi) industriji, ki je, žal, na robu propada. LP

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

28. nov 2004 16:53

Ja, tudi meni se zdi, da ene stvari so, druge pa ne. Lahko pa imajo manj nečesa... Meni osebno niso všeč mercatorjevi makaroni, ki se kar zlepijo. Drugače pa mene bolj zanima poreklo izdelkov. Mateja

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. nov 2004 18:17

Je pač treba pogledati, kdo je proizvajalec.. Npr Mercator mleko je mleko, če se ne motim, ljubljanskih mlekarn...pa še bi lahko naštevali... lp juhica

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

28. nov 2004 23:03

Jaz pa sem bila zelo razočarana nad Mercatorjevo moko. Sem pa enkrat za foro prebrala sestavine na Etini marelični marmeladi in Mercatorjevi marmeladi in je bilo v marmeladi najboljšega soseda veliko več sladkorja, tako da niso čisto enaki, kot to zatrjujejo v reklamah. Drugače pa nimam nič proti tem izdelkom, le sprobati jih moraš. Lep dan, SABINA ZARNIK

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. nov 2004 7:25

Mislim, da še zdaleč niso enaki. Govorim o Merc., ker drugih ne poznam. Ne morejo biti enaki. Nižja cena gre res delno na nižje stroške izdelave, pakiranja in transporta, večji del pa na račun kvalitete. Merc. že tako izsiljujejo slovenske proizvajalce in že tako dosega nizke cene. Ima pač monopol. Na prvi pogled se zdi, da je to v prid potrošnika, vendar to ni res. Dolgoročno je potrošnik oškodovan zaradi slabe kvalitete, da ne omenjam socialnih problemov,ki nastajajo v prehrambneni industriji zaradi zniževanja stroškov. Na koncu je tisti poceni merc. izdelek zelo drag, če v njega vračunamo še denar, ki ga država nameni brezposelnim ali za socialne pomoči za zaposlene v prehrambeni industriji, ki je v primežu Merc. Jankovič si lahko vse privošči, ker prijateljuje z ..... Pa še moje izkušnje z blagovno znamko Mercator: Tekoče milo: zanič; kot da bila samo neka gosta tekočina brez mila Toaletni papir: zanič; niti odtrgati ga ne moreš normalno, ker se perforacija po plasteh ne ujema papirnati robčki: zanič; pihneš in robčki razpadejo, tako da imaš ostanke po puloverju Marelična marmelada: že zgoraj omenjeno Čaji: samo barva, okus je po filter vrečki, nagravžno do konca Dobro: kefir, koruzni kosmiči.

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

29. nov 2004 7:31

Mislim, da se zaradi majhne proizvodnje prehrambenih izdelkov v Sloveniji izdelujejo izdelki enake kvalitete, prodajajo se le pod drugo blagovno znamko, kot so Mercator.... V večjih državah, pa izdelki niso enake kvalitete. Kupujem samo stvari, ki so izdelane v Sloveniji, saj jim zaupam. Proizvodom narejenim v tujini, pa ne zaupam popolnoma. Poizkusite kupiti pralni prah v tujini. Odličen je, enak proizvod kupljen v Sloveniji (torej uvožen) pa ni enak. (Morda ne vsak proizvod) Sama sem to primerjala in ugotovila razliko. To je bilo pred nekaj leti, morda je sedaj bolje. Lp

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

29. nov 2004 8:27

Dobro jutro vsem skupaj, tudi jaz se pridružujem mnenju Mimike. Stvari, ki se prodajajo pod najrazličejšimi blagovnimi znamkami nikakor ne morejo biti iste kvalitete. Učinek, ki je dosežen s skrajnim pritiskanjem na živilsko predelovalno industrijo, se vsekakor vrača z nizko kupno močjo zaposlenih v teh (pa ne nazadnje tudi v drugih) dejavnostih. Vsi ti ljudje so seveda prisiljeni kupovati poceni in zadeve so sklenjene v začaran krog. Naša družina prejema dohodke, ki so kar precej nižji od slovenskega povprečja in kljub vsemu se izogibam takim nakupom. Raje si privoščimo nekaj manj, pa to solidno. Kljub vsemu pa je pred kratkim mož nabavil v HURA DISKONTU za preizkušnjo zavitek testenin, riža, sadni čaj, kos trajne salame in pašteto (te zadeve se ne prodajajo pod blagovno znamko, pač pa so nižjega cenovnega razreda že same po sebi). Riž smo skuhali samo enkrat, ker ga ni mogel nihče jesti, testenine so bile "drugačne", vendar užitne, pašteto je jedel samo mož in bil z njo zadovoljen, salama je bila zanič, čaj pa samo obarvana voda, brez vonja in okusa. Če to ni vržen denar stran??!! Le pozdrav.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

29. nov 2004 9:23

mercator 100% sok je OK (Fructal)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti