Marmelada in džem iz pomaranč

agasi  

član od: 1.5.2004

sporočila: 10

tema odprta - 25. nov 2004 18:43 | ogledi: 4.113 | odgovori: 6

Rada bi naredila marmelado iz pomaranč. Prosim za recepte!

agasi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. nov 2004 23:21

Bi rada delala z olupki ali brez? Za olupke: manj pacanja, rahlo grenek priokus, ki je nekaterim zelo všeč, več marmelade pride iz 1 kile... Proti: pomaranče so špricane (če niso bio), če nimaš multipraktika skoraj neizvedljivo in spet grenak priokus (ki nekaterim tudi ni všeč).

Anda  

član od: 10.9.2002

sporočila: 24

29. nov 2004 10:24

Pri nas malo bolj kompliciramo. Vse pomaranče olupimo, tudi belo kožico, dodamo pa nekaj drobno sesekljanih olupkov bio pomaranč ( samo rumeni del ), ker ima tako marmelada bolj izrazit okus. Sicer lahko vzameš kar recept iz baze, če delaš z želirnim sredstvom pa gre precej hitreje. Pacanja je sicer kar precej, marmelada pa je odlična. Anda

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

7. dec 2004 15:38

Dolgo me ni bilo, pa sem naletela na malo staro vprašanje, a bom vseeno dodala še mojo izkušnjo. Jaz sem delala po receptu na Želinu. Pomaranče sem stisnila in delala marmelado oz. žele iz samega soka (ker so pri moji hiši delikati na najmanjše koščke v marmeladi). Rezultat je bil odličen in sem jo zadnjič uporabila tudi za Sacher torto - njami - je malček bolj kisla od marelične in malo drugačna. Suzana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. dec 2004 17:50

Jaz sem se odlocila za marmelado iz mandarininega soka pa me zanima, koliko casa si jo kuhala? Ja pa se to, uporabit mislim zelirni sladkor in ne zelin. lp Vesna Vesna Milek Recko

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

15. dec 2004 10:02

Spet sem dolga. Zavrela, vsula sladkor, tri minute. Želirnega sladkoraj pa nisem našla in ker "hudič v sili..." Pa sem prav zadovoljna z želinom in navadnim sladkorjem. Suzana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. dec 2004 10:05

Zelirni sladkor imajo v Leklercu, pa se precej cenejsi je kot v Mercatorju. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti