Piškoti z mandarinami !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 25. nov 2004 15:18 | ogledi: 2.849 | odgovori: 5

Imam domače neškropljene mandarine. Ali ima katera recept za piškote z naribano mandarinino lupinico?

LP,

Klavdija

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

25. nov 2004 16:31

kaj ce vzames recept za limonine piskotke (glej v bazi) in enostavno nadomestis limono z mandarino. LP, R.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. nov 2004 23:24

Če narediš arančine - tako smo mi temu rekli, upam, da je prav, jih lahko daš v vsake medenjake ali sadni kruh, zelo lepo pašejo. Ker se lupina pri tem zelo zmehča, jih lahko uporabiš tudi kot okraske za torte, lahko jih daš v biskvit in tudi sami zase so bili nam zelo všeč - non-stop smo jih kradli:) Veri

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

26. nov 2004 8:19

Veri kako se pa naredijo te arančine ?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. nov 2004 12:59

Arančine so v bistvu kandirane mandarinine lupine. Moram priznat, da jih že zelo dolgo nisem delala, zato se točnega recepta ne spomnim iz glave, bom pa vprašala mami ali pa kje pobrskala - skratka dobite kmalu:) V principu pa gre nekako takole: mandarine dobro opereš in olupiš, potem pa jih kuhaš v sladkornem sirupu (veliko sladkorja + malo vode - takole od oka bi rekla, da na pol kile sladkorja 1 deci vode, ne me držat za besedo - prav fejst narobe pa ne more bit), da se lepo zmehčajo - to je različno - od pol ure do uro, ker kot se jaz spomnim, smo mi uporabljali tudi posušene olupke, da nismo kar naprej tega pacali, smo jih pač sproti sušili in potem vse skup skuhali (naenkrat). Ko se skuhajo, jih malo odcedimo (ko zdaj o tem razmišljam se mi zdi najprimernejša tista lesena prijemalka, ala gigantska pinceta - zelo uporabna, ker jih ne raztrančira - na tej stopnji so zelo občutljive:) da se pa seveda tudi z vilicami) in jih damo na peki papir in na toplo posušit (najboljše je na zakurjeno peč ali na radiator - če nimate hišnih ljubljenčkov:) lahko jih seveda posušite tudi v pečici na 50 stopinjah - kot španske vetrce - zataknete med vrata kuhalnico in pustite čez noč. Če bo vode v sirupu preveč, se bodo pač malo dlje sušile in mogoče jih bo treba malo prej porabit - ampak to gotovo ne bo problem:) Ste me pa spomnile, da jih letos spet naredim - že da vam bom lahko dala natančne količine:) pol kile sladkorja bi po moje zadoščalo za kake pol kile olupkov. Toliko za prvo silo. So pa super v vseh teh božičnih pecivih - medenjaki, angleški pudingi, šarklji, povsod, kjer je kandirano saje zraven, sploh jih pa imam rada v beljakovem pecivu. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti