Torta

neznan uporabnik
tema odprta - 6. jun 2001 10:36 | ogledi: 2.490 | odgovori: 3

Imam problem pri krašenju torte. Rada bi jo premazala z nečim belim, da bo ble barve. POizkusila sem že z rastlinsko smetano, mlečno smetano in šlag peno na različne načine(različni proizvajalci in različne osnove). Vedno se mi pojavi problem, ko jo okrasim s pisanimi okraski. ti namreč vedno spustijo barvo in potem je vse razmazano. Tudi okraske sem že uporabljala različne - od domačih do kupljenih. Upam, da mi bo znal kdo pomagati. Lep pozdrav Cvetka

neznan uporabnik

6. jun 2001 11:57

Namesto okraskov uporabljam rum-kokos ali gumi bonbone (npr. v obliki robid ali malin) in jih lepo razporedim v krogu. Pa tudi krašenje s sladkim grehom (okus čokolada ali jagoda) se obnese (npr. narišeš razne vzorce). Za peko zmeraj uporabljam alpsko smetano za stepanje (v 0,5 l dam dve vrečici utrjevalca - kremfixa).

neznan uporabnik

6. jun 2001 13:15

Poizkusite obliti torto z belo čokolado, raztopite jo v vodni kopeli in ji dodajte malo margarine. Anja

neznan uporabnik

11. jun 2001 13:35

Poizkusite obliti torto s t.i. beljakovim oz. limonovim ledom, ki sta mešanica sladkorja v prahu in beljakov oz. limoninega soka. Natančne količine (in s tem ustrezno gostoto preliva) dobite bolj ali manj s poizkušanjem. Preliv se potem na torti strdi v belkasto skorjo. Lahko ga tudi obarvate in dodatno aromatizirate (n.pr. rum ali malinovec). Ker je preliv suh in trd se barve iz okraskov ne packajo po torti. Lep pozdrav.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti