Recepti za nosečnice

davjas  

član od: 8.11.2004

sporočila: 1

tema odprta - 23. nov 2004 13:50 | ogledi: 7.332 | odgovori: 7

Zdravo!

Zanimajo me recepti po katerih ne (šraufa) dojenčkov.

davjas

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

23. nov 2004 16:02

Zdravo. Soseda ima dojenčka in je s tem imela probleme. Vendar so se te težave prenehale, ko jo je nehala hraniti s stekleničko. Pravijo, da je to posledica tega, ker dojenček "poje" zraven hrane tudi zrak. Sama nimam izkušenj s tem, ker še nimam otrok. Povem, kar sem slišala in upam da bo kaj pomagalo. maychi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. nov 2004 16:32

Ne jej tistega kar napenja tebe: vse stročnice, kostanj, ne jej solate okisane s kisom ampak z limono, ne jej svinjine in suhega mesa in še bi se kaj našlo. Dobro pa je, če veliko piješ ter uživanje svežega sadja in zelenjave. Zmotno je mišlenje, da moraš jest za dva. Jej in pij normalno, ne pretiravaj z ničemer in vse se bo hitro uredilo. lp Vesna Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

23. nov 2004 18:10

Zelje. Krče pa so vseeno bili in sem poskusila z čajem iz kumine in janeža. ( postal mi je tako dober da ga jaz uživam še sedaj ). Našega malčka pa je najbolj pomirilo, če smo ga zavili v volneno odejico in stisnili k sebi ali pa je ležal na trebuščku na mojem bušonu. Kot bi enakomerno dihanje uplivalo tudi nanj. Pri hrani pa nikakor nisem ugotovila kaj ga napenja. Lumpica

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

23. nov 2004 20:03

reca ravno limone ne smes ker limonska oz citronska kislina povzroča največ šravfanja že minimalne količine so pri nasem dojenčku zelo hudo jokanje lp mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. nov 2004 22:06

Tudi možno, naši so že odrasli in tako so nas učili. No pa pri tamali ni bilo nobenih krčev, spala pa tudi ni dve leti in pol. Pa še danes je žurerske sorte. lp Vesna Vesna Milek Recko

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. nov 2004 14:26

Najbolj pomaga zapisovanje hrane in potem reakcija otročka (hrana se v mamici zelo hitro predela). Najhujšega napada krčev se jaz spomnim pri moji mali po tem, ko sem pojedla pest kuhanega kostanja. Smo jo hoteli že kar nekam peljat, tako hudo je bilo. Pogosto dela probleme tudi kravje mleko - prijateljičin otroček je imel hude krče, nič več ni upala jesti, tako da je na koncu jedla samo še kruh in mleko. No ko so končno ugotovili da je mleko tisto, ki ga revež ni prenašal, je lahko praktično jedla vse (v običajno svetovanih mejah) brez težav. Ne velja pa enako za jogurt in sir - najbrž zato, ker je mleko že predelano. Sicer pa klasika - edino nečesa se še spomnim iz naših dojenčkastih časov - mlajša ni prenašala sladkega komarčka, ki je običajna sestavina otroških čajev, tako da sem ji sama mešala kumino, janež in ščep majarona in potem precejala. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

26. nov 2004 22:15

No pri nas nismo imeli posebnih tezav. Res da se nisem basala s svinjino in strocnicami, ampak solate nisem spuscala(ker jo obozujem in to z navadnim vinskim kisom) pa tudi sveze sadje in zelenjacvo sem konzumirala, seveda ne v ogromnih kolicinah, pa res ni bilo hujsega....tako da imam jaz tako razlago: vsak dojencek je clovek zase, ene bolj, druge manj zvijajo take in drugacne substance v zivilih....saj hitro zrastejo, vcasih se prehitro.! ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti