Orada

neznan uporabnik
tema odprta - 5. jun 2001 23:55 | ogledi: 17.625 | odgovori: 4

prosim za recept,kako se speče orada ali brancin na žaru.Kaj se doda ribi preden jo damo pečt.

neznan uporabnik

6. jun 2001 7:01

Živijo Polde! Pri nas pečemo na žaru orado (to imamo rajši) ali brancina, ki tehta pribl. 30 dag. Ko jo očistim jo zavijem v papirne brisače, ki jih večkrat menjam, da je res popolnoma suha (brisačo natlačim tudi v trebuh). Tik predem gre na žar jo posolim znotraj in zunaj in v trup 3 x zarežem počez do kosti, da s lepo prepeče. Fino je, če imaš mrežice za ribe (v Baumaxu so čisto poceni in so super). Peče se cca 10 - 12 min. na vsaki strani. Ostale začimbe dodam po peki: na olivnem olju zadišim česem in petršilj, mož ima rad začimbo za ribe Kotany, popečene bučke, na olivnem oju prepražim na veliko narezano čebulo, papriko, rezine paradižnika in olive. Parad. potresem z origanom. Limona je pa itak zakon. Zraven pa se super še šopska solata in seveda Teranton, Kraški teran ali Refošk. Se mi že cedijo sline........ Dober tek. Melita

neznan uporabnik

7. jun 2001 23:36

Melita hvala za recept. Drugače sem bolj začetnik v kuhanju. polde

neznan uporabnik

29. jul 2001 22:32

Ponujam recept za provansalsko zlato orado na žaru: Sestavine: 2 stroka česna 50 g črnih oliv brez koščic 4 veliki paradižniki limonin sok poper 6 žlic olivnega olja 4 orade svež rožmarin Olive, česen in paradižnik na drobno narežemo ter pomešamo z limoninim sokom ter oljem. Solimo in popramo. Orado očistimo in osušimo s papirnato brisačo. Od znotraj jo solimo in popramo ter poškropimo z limoninim sokom. V notranjost orade damo tudi rožmarin. Ribo spečemo na žaru (15 ali 20 minut). Ko je gotova, jo prelijemo z omako iz česna, oliv in paradižnika. Beti

neznan uporabnik

1. avg 2001 8:38

Kakaršnokoli ribo pečemo na žaru, jo vedno dobro nasolimo, v trebušno votlino pa damo vejice začimb (origano, rožmarin, sivka, timijan, šatraj, majaron ipd.). Običajno zarežem v meso še nekoliko nazaj od zadnjične odprtine in še tam posolim in vtaknem malo rožmarina. Mi imamo radi dobro zapečeno ribo - že skoraj malo posušeno, se pravi zmerna vročina in daljše pečenje. Na pečeno damo limono in/ali tržaško omako in/ali majonezo s česnom.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti