Pekač za pizzo

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. apr 2012 10:22

Ima kdo morda odveč kakšno šamotno ploščo ali pa morda tale kamen za pečico? Bi se priporočal, seveda ga odkupim.
Pizza je meni več kot fastfood in konzumiranje ogromne količine nadeva nametanega vsepovprek.
Zatorej, ko si že privoščim, naj bo okusno, lepo na pogled, ravno pravršnja količina, ter sex za brbončice. Klasična margarita ali pa pizza bianca, ter sveže sestavine, pa se košček Italije pričara tudi doma.
Čeprav...Italija, Neapelj...najstarejša pizzerija in samo MARGARITA. Ufff...erotika kulinarike.

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

bhole  

član od: 29.8.2012

sporočila: 2

29. avg 2012 14:28

heh tudi sam se zanimam za tako ploščo ker imam očitno podoben fetiš na pice kot ti :) pač mora bit spodaj hrustljava kot iz krušne peči.tak kamen se da kupit malo pobrskaj po internetu ;)

še najbolje bi sicer bila kakšna peč z viisokimi temperaturami nad 500 stopinj oz. pzza owen ampak če domačo pečico naviješ na max. in spečeš na kamnu je po moje zadovoljivo(pečica mora biti segreta na max)...glede na to da so profi peči precej drage

sam imam najraje New Haven style pico (Apizza) z sestavinami  po vrstnem redu .... pelati, česen, olivno olje, origano in malo pecorina romana oz. po želji z dodatkom mocarele na vse to .... njami best pica ever ali pa klacično Napoletano z pelati olivnim oljem mocarelo in baziliko

 

http://en.wikipedia.org/wiki/New_Haven-style_pizza



bhole



Sporočilo je spremenil(a) bhole dne 29. 2012 14:29



Sporočilo je spremenil(a) bhole dne 29. 2012 14:30



Sporočilo je spremenil(a) bhole dne 29. 2012 14:32



Sporočilo je spremenil(a) bhole dne 29. 2012 14:33



Sporočilo je spremenil(a) bhole dne 29. 2012 14:34



Sporočilo je spremenil(a) bhole dne 29. 2012 14:34

Sporočilo je spremenil(a) bhole dne 29. 2012 14:35

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. avg 2012 17:02

No, tole je pa rekord, za 8 vrstic in en link sedem sprememb. 

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. avg 2012 17:58

Ko se ravno pogovarjamo o pekačih za pizzo:

Tile keramični in podobni pekači morajo biti za peko pizze res segreti do 250 celzija ali celo več, če jo recimo pečeš na žaru. Moj problem je v tem, da pizze ne spravim lepo z deske, na kateri jo pripravim, na ta vroč pekač. Pizzo imamo radi s kar se da tankim testom in edini način, da je taka, je uporaba tega kamna.

 

Naslednjič jo bom pripravila na temle pladnju (imam ga že leta za zmrznjene pizze ), ki pa žal ni uporaben za žar, ker ni namenjen tako visokim temperaturam:  http://ecx.images-amazon.com/images/I/413fYzTc5

 

Vem, da imam premalo prakse, ker jo pripravljam samo parkrat na leto. Vseeno me zanima, kako se ve lotite tega.

Vanja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. avg 2012 19:41

se kar gre, ce zelo radodarno uporabim ostro ali koruzno moko, pa pice ne smem predolgo oblagat na pladnju predno jo stresem na pekac. Vcasih si pomagam kar s peki papirjem, ampak ga je potrebno obrezat cimblizje testu, sicer se zge - tega lahko po parih minutah tudi ven potegnem.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

29. avg 2012 21:50

Jaz prestavim pico tako, da z deske brez roba,ki je fajn pomokana kar zdrsne v pekač. Ker je pekač tudi brez roba gre to kar z enega na drugo. Če pa se prime na desko, pa grem z nožem nežno pod pico, da odlepim testo.


Te pekače/kamne sem tudi jaz imela nekaj časa nagledane, nato pa sem ugotovila, kako dolgo traja, da se segrejejo in se samo za eno pico meni ne splača segrevat zadeve. Je pa super na piknikih in v družbi, saj je okus resnično drugačen.

Mi je pa všeč ideja kamina z pečico vdelano v dimnik. Ta se naravno segreva in tam potem ni dodatnih stroškov segrevanja pekača, kot pa v navadni pečici. Zaenkrat še nimam hiše, tako da je to zgolj ideja. Uporabljam pa mini pečico, ki se res hitro segreje in ohladi, tako da ni velike porabe energije.

Monika7

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. avg 2012 21:51

Mene pa zanima, če je kdo že poskusil 'tlakovati' zunanje ali notranje ognjišče s cegli iz elektroakumulatorskih peči (če se jih kdo še spomni).

Mi smo jih po demontaži teh ogreval imeli kar nekaj, pa so jih junaki odnesli.

Imam še eno tako peč, pa bom poskusila kako se peče na teh ceglih, le zakaj ne.

Pico seveda tako kot vsi zahodno od Milj jem zunaj, ma niti poskusila je nebi peč pod peko ali kaj podobnega.

 

 

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. avg 2012 22:11

nola je napisal/a:

 

 

Pico seveda tako kot vsi zahodno od Milj jem zunaj, ma niti poskusila je nebi peč pod peko ali kaj podobnega.

 

 



nola

 

Se strinjam, da so najboljše pizze iz pizzerije. Še posebej, če je pečena v krušni peči pri cirka 500 stopinjah Celzija v dveh minutah. Polna zračnih mehhurčkov, ne preveč obložena in krhka kot najtanjši "vodni" kreker.

 

Doma naredim neke vrste "pie", ki je obložena drugače, kot tradicionalna pizza.  Razen če jo pečem direktno na žaru, je testo vedno predebelo.

 

 

Vanja

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

30. avg 2012 15:39

O srečnica! Na ceglih ima pica stoprocentno boljši okus, kot pa v pečici!! Prosim, poročaj o rezultatih!!

Monika7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti