Pekač za pizzo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. jan 2008 13:14

jelenckova, zgoraj pri rebecci poglej!

McBobo  

član od: 4.10.2004

sporočila: 17

8. jan 2008 16:07

Glede kamna za peko pizz odgovor prodajalke iz hiper Mercatorja v Šiški. Namreč zaradi velikega povpraševanja naj bi pri dobavitelju ponovno začeli z nabavo teh kamnov. Trenutno jih namreč nimajo več oz. odkar so prenovili hiper Mercator v Šiški. Videl sem te plošče pred cca. pol leta v hiper Mercatorju v Kranju, venadr jih nimajo več. Sam sem danes kupil kar glinenast podstavek za rože in bom poizkusil peči pizze na njem. Premera je 36cm. Izhajal sem iz tega, da naj bi včasih pekli pizze na starih glinenih strešnikih. Upam, da ne bo počil pri 300°C. Če pa že, se pa ne bom preveč sekiral saj je bil samo €6. Kdo ve, kje bi se dobila kakšna marmorna ali granitna plošča cca. 33x33cm debeline 2cm? Če na tem podstavku nebi ratalo speči pizze, bi potem poizkusil na kakšnem granitnem ali marmornatem podstavku. McBobo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jan 2008 17:00

McBobo, pri kamnoseku vendar.

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

10. jan 2010 21:19

Vidim, da se bom morala o peki v tem pekaču (imam okroglega) še veliko naučiti. Imam ga že 5 let, ampak do sedaj zelo malo uporabljala. Prejšnji teden sem v nejm pekla cele ribe, zelo dobre, samo zdi se mi, da bi morala imeti pekač odkrit. Postrvi so bile zelo dobre, le v notranjosti se mi je zdela bolj kuhana kot pečena. Danes sem pekla notri kotlete in krompir. Imela sem zgleda preveč na vroče - na 3 ali 4, tako, da so bili malo bolj temno obarvani. Krompir pa je bil bolj kuhan. Moža s tem nisme ravno prepričala. Prosim vas za kakšno vašo izkušnjo, ker vidim, da jih imate zelo veliko. Mnogi je ne morete prehvaliti. Hvala že vnaprej za kak nasvet. Balenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2010 9:35

Jaz sem se tega pica peka dolgo otepala, zdaj mi je pa žal za vsak dan, ko ga nisem imela. Sicer ga za ribe uporabljam le čez leto, doma in pozimi, ko ga lahko dam na teraso, da stanovanje ne vonja po ribah. Meni se lepo zapečejo, posode med peko rib seveda ne pokrijem, imam pa nastavljeno na najmočnejšo stopnjo, na petico. Ribe so lepo hrustljavo zapečene.

 

Imam tistega s 40 cm premera in zelo globokega, prejšnji teden smo kupile še enega. Praktičen je za pripravo večje kolilčine hrane, kar meni pride prav, saj vsaj enkrat na teden kuham za osem do deset ljudi. Im meso v omaki se krasno naredi v tako veliki posodi. TA globoka, ki jo imam, je praktična tudi za pripravo buzare za večje število jedcev.

 

Nisem pa plošče še uporabila za peko pice ali palačink, le rezine zelenjave sem pekla. In, kot sem že omenila, mene zadeva navdušuje, ker lahko naekrat pečem večjo količino sestavin, saj ponve s premerom 40 cm pa še dovolj globoke za povrh za na štedilnik skorajda ni. In za paovrh se kakšno meso v omaki ali druga podobna jed lahko počasi cmari zunaj, na terasi, na štedilniku je pa dovoj prostora za vse ostalo.

 

Tako da sem se v praksi hitro otresla nekaterih predsodkov, ki sem jih imela do te posode.

Tudi golaž se da lepo skuhat v njem.

 

Mamamia

 

 

mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. jan 2010 10:52

Mene pa zanima, ali obstaja kakšna bolj kvalitetna izvedba picopeka. Pri staremu se je  ubočila sredina, kar je glede na tanek materilal logično. V merkurju sem kupila 2-3x dražjega, sem pričakovala, da je boljši material, pa je isti šit, edino kuri tako, da ne smem imeti niti na 1, drugače se vse prismodi. Bi ga zaradi tega najraje reklamirala. Ubočil se mi je po nekajkratni uporabi.  To me moti, ker, ko daš nanj maščobo, vse steče na sredino.

Lijana

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

11. jan 2010 20:46

tudi moji svakinji se je, meni pa mislim da se še bo. Mislim da se to dogaja zato, ker ima tako oblikovan grelec. Me pa res zanima, ali bo katera poročala, da se ji to ne dogaja - takega bi pa tud jaz kupila takoj. Kar pa se peke pizze tiče, pa me edino moti, da sir ni tako lepo zapečen, kot v pečici. LP Mateja tejča Sporočilo je spremenil(a) tejča dne 11. 2010 20:48

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

11. jan 2010 23:17

mamamia, hvala za nasvete. O vbočenosti plošče še ne morem nič reči, ker sem jo premalo uporabljala. Balenka

Ivica  

član od: 5.2.2006

sporočila: 12

19. jan 2010 9:59

Ja, pica pek je zakon. Pred leti sem ga kupila za peko pic, vendar ko sem prvič pekla pico, se ni obneslo. Od takrat naprej v njem pečem čevapčiče, ražnjiče, lignje, vse vrste rib..., seveda brez pokrova. Zaradi dotrajanosti sem starega zamenjala z novim. Lijana, moj prvi izpred toliko let je imel kvalitetnejši teflon in se plošča ni vbočila, pri sedanjem, ki je v uporabi kakšno leto pa se je plošča minimalno že vbočila. Sem že večkrat v trgovinah gledala, da bi našla kaj kvalitetnejšega, vendar do sedaj nisem nikjer zasledila. Prav danes se bodo na balkonu v njem pekle ribice. Tako ni vonja v hiši in tudi vse "špricanje" ostane zunaj na časopisnem papirju. Mislim, da je potrebno, da pač z izkušjami pridobiš pravi "občutek" za temparaturo, na kateri pečeš, z upoštevanjem delovanja termostata, pri nastavitvi na 4 ali 5 pa zahteva stalni nadzor uporabnika. Verjetno pa pri vseh ponvah niso grelci enako razporejeni, moj res resnično najbolje funkcionira na začetku na 3, v nadaljevanju pa na 2. lp ivica Ivica

arepnik  

član od: 26.7.2007

sporočila: 180

12. feb 2012 9:58

Pozdravljeni!

Imam  takšen  pekač za pice sem že pekla pice zelo dobro res je problem spraviti pico v pekač. Ampak  imam eno zamisel se morda nebi dalo narediti  iz lesa en takšen  mali loparček kot je pica, ali velikosti pekača  in bolj tanjši lopar ne takšen kot ga imajo pico peki. Pečem na tem vse. Posebno krompir lepo reš zapečeš in tudi  praženec sem delala v njem.Še posebej je dobrodošel če moraš narediti večjo količino na enkrat poskusite prijetno delo z njim vam želim. Lp

arepnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti