Pekač za pizzo

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

27. jul 2005 13:20

Evo, končno imam tudi jaz glineno ploščo; včeraj sem jo stestirala in sem navdušena . Mazala je nisem nič, le pomokano testo sem zvrnila nanjo, pečen hlebec sem z lahkoto odstranila, v bistvu je kar zdrsnil dol. Aki, še zate konkretni in zanesljivi podatki iz moje kuhinje: jaz kruh pečem pri 200°C 1 uro če je hlebec iz 2 do 3 kg moke, manjši hlebček pa je pečen v 45 minutah. Temperatra je odvisna od pečice, pravo boš že sama ugotovila. Pečen kruh, ki ga vzamem iz pečice, takoj prekrijem z vlažnim ali dobro ožetim servietom ter še s prtom (ki ga zložim, da je bolj na debelo). Kruh pustim, da se ohladi in skorja zaradi sopare zelo lepo "odneha"- primerna je tudi za bolj slabe zobe. Poskusi, če ti bo všeč. Ja, pa še hvala vsem na KulSlo za info o plošči- pojma nisem imela, da ta stvar obstaja Pa lep pozdrav, V.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

27. jul 2005 13:51

Tudi jaz se zahvaljujem vsem na tem forumu za informacijo o glineni plošči Krasna zadeva. Tako slastnega kruha še nismo spekli v naši pečici. Lp, burbonka

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

27. jul 2005 18:18

Uhhh... jaz je do zdaj še nisem našla !! V koprskem hipermarketu je nimajo. Se komu sanja, kje na obali se jo da dobiti? Janja

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

28. jul 2005 8:58

Janja, če ti ni predaleč, jaz sem jo prejšnji teden kupila v Mercatorju v Novi Gorici. Pokliči prej, ker so na polici imeli samo še eno. Ni sicer na obali, je pa še vedno na Primorskem. Se zavedate, kakšno fejst reklamo delamo najboljšemu sosedu?! Sporočilo je spremenil(a) katica dne 28. jul 2005 08:58:18

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. jul 2005 10:43

Hvala Vilma.Namreč imam eno krasno knjižico o kruhu,kjer sicer piše,da se peče kruh na 200 °C in to eno uro, vsi recepti v njej pa so iz pol do ene kile.Pol veš kolk je bila trda skorja in debela.LP Aki

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

2. avg 2005 9:58

Interšpar ima zdaj v akciji električni pekač (Severin), o katerem je govora na začetku teme. Me zelo mika... ampak kar ne upam kupiti, se bojim, da je kakšna škart roba. Pozna kdo, mi lahko kaj svetujete okrog tega pekača, ki je zdaj v akciji? smrketa

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

2. avg 2005 12:36

jaz imam el. pekac , ki je bil omenjen na zacetku.to je tako dobra stvar, da jo ne dam za nic na svetu. vceraj sem prvic delala pizzo in je bila tako dobra in pekla sem 10 min.takoj je bila pecena.tudi ostalo smo pekli in vse je bilo o.k.se splaca kupit. lp. _kekec_

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

2. avg 2005 13:53

kekec, a ti imaš prav znamko Severin, ki je zdaj v Intersparu v akciji? smrketa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. avg 2005 14:26

Tile pekači so vsi narejeni na istem principu, malce je razlike v moči. Kupila sem ga v Tušu, znamke no name, 1700W in je super. Uporabljam ga skoraj vsak dan za pečenje bučk, paprik, melancan, gob. Tudi večjo količino mladega zelja sem že dušila, ker so ponve hitro premajhne. Edino pice še nisem pekla v njem in jo verjetno tudi ne bom. LP

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

3. avg 2005 1:02

Eh, narobe sem napisala! Interspar sploh nima v akciji Severina, ampak Perfect - tako se temu pekaču reče. No, če je kdo kaj gledal (ali celo kupil), prosim za mnenje! smrketa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti