Pekač za pizzo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jul 2005 10:38

Riba ribica, vzemi večjo in okroglo - štruco lahko pečeš tudi na okrogli, okrogle pice pa ne na štiroglati - vsaj jaz sem se zato tako odločila. Sicer ju pa vzemi iz škatle in poglej, katera ti je bolj všeč:) Sicer se ti splača, res ni poceni, ampak traja pa gotovo dlje kot razni plehi;) Aja, to je plošča, nima roba, da se v električno pečico in potem so stvari gor pečene podobne kot če bi pekel v krušni peči (preverjeno ker imamo tudi krušno peč:) - ampak poleti počiva:) Veri

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

5. jul 2005 11:32

Veri, navdušila si me za glineno ploščo, ker tudi jaz doma redno pečem kruh. Zanima me, če jo moraš predhodno kaj segreti ali je postopek enak kot pri navadnem "plehu"? Je pa to to: http://www.mctees.com/store/images/largeitems/29171 a ne? LP, V.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. jul 2005 12:35

Veri, mene tudi zanima, če je treba ploščo predhodno ogreti. Kako je s tem, če hočeš pečti več pic zaporedoma? V kranjskem M. sem jo videla, na žalost imajo samo štirioglato, bo treba počakat, ali pa iti ponjo v Lj.. LP

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

6. jul 2005 7:56

Jaz sem včeraj ta pekač videla doma. In sem se popolnoma navdušila. in ravno zdaj ima Era akcijo in so po 4 tisočake (če imaš zrnje). Še malo, pa bo pekač moj. :) diling

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

6. jul 2005 8:15

Tudi jaz sem prišla do te ponve in sicer kupila sem jo v šparu. Imeli so na izbiro 2 varianti eno za 5.000 sit in drugo za 13.990 in odločila sem se za dražjo. Tista za 5.000 mi ža takoj ni bila preveč všeč, teflon je bil že popraskan, posoda se ne loči od ohišja, vse je bilo kar nekam zvito ni me prepričala kljub nizki ceni. Ta dražja je od nemške firme severin, če jo katera uporablja prosim za kakšen praktičen nasvet. Uporaba je sicer čisto enostavna ima gumb z stopinjami do 190 največ. In že včeraj sem pekla bučke, papriko, melancane in super vsaj prvi poizkusi. Sem pa sklepala da je 190 stopinj kot pri pečici, ampak je to čisto prevroče za zelenjavo, tako da sem počasi zmanjševala. Mislim, da ji bom odstopila v kuhinji mesto na skritem delu pulta, da bo zmeraj pri roki. Ne vem zanima me kako pečete čevapčiče, kakšno meso, koliko olja na kakšni temperaturi, ali pa ribe in krompir, ker vem da vas kar precej to ponev uporablja, kakšen nasvet iz prve roke zmeraj prav pride. Je pa zanimivo, da ima uradno ime v navodilih "ponev za zabavo". Predvsem mi je pa všeč, ker je dovolj velika in za 4 člansko družino lahko spečeš marsikaj in zelo zelo hitro se zagreje nobenega čakanja kot pri pečici. Ne vem, če jo ne bom celo vlekla na morje se mi zdi precej bolj enostavno kot navadna ponev pečice pa tam tako nimam. Hvala za vašo pomoč Mateja! mperhaj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jul 2005 10:51

Lijana, jaz navadno res ploščo prej ogrejem, ker se mi zdi, da tako bolj ponazorimo pravo krušno peč, da se takoj naredi tista skorjica na dnu. Ko prižgem pečico, dam še ploščo not, med tem ko se pečica segreva, pa vzhajam in zvaljam pico, naredim testo in zvaljam tortilje,... Če pa se mi mudi ali pozabim prej prižgat, pa tudi ni panike, ampak par minut dlje traja, da se speče (logično), ker se mora še segret. Potem pa za pico lepo vzamem ploščo ven in dam pico gor, jo nadevam in nazaj v pečico. Jaz se ne grem tako, da bi nadevano pico okoli vlačila oz. prestavljala (nepečeno) iz enostavnega razloga, ker imamo radi BOGATO obložene pice in nadevane čisto do roba in se bojim, da bi mi vse dol popadalo... Zato rajši nadevam na testo, ko je že na plošči, ampak če ste dovolj spredtni in ne nadevate pice do onemoglosti, bi šlo verjetno tudi gotovo prestavljat, če imate pa doma lopar za pice, pa sploh ne bi bil problem, ampak jaz ga nimam... Mimogrede, a kdo ve, kje se jih dobi? Za tortilje, kore in podobno, pa sploh ne kompliciram: odprem vratca in fliknem zvaljano tortiljo na ploščo, čez čas jo obrnem, včasih pa tudi ne (Če vem, da jih bom potem še pekla, potem jo rajši spečem samo na eni strani, da ni preveč pečena, da se lepše zvija). Novo trotiljo zvaljam ravno v času, ko je prejšnja pečena, tako da gre super. Aja, za obračanje tortilj je super kaka kovinska lopatka ali pa tiste ogromna lesena "ala pinceta", delajo jih pri nas, v ribnici, v M. stane cca 40 sit;) se res splača;) Tako se ne popečeš po prstih. Sicer se boš pri tej plošči manj opekla kot če se dotakneš kovniskega pekača pri isti temperaturi, ker ima slabšo toplotno prevodnost, zato je tudi hrana, pečena gor, drugega (boljšega) okusa. Najlažje je tole obračanje , če na pol odpreš vratca, zvlečeš na pol ven rešetko, na kateri je plošča, da maš dovolj maneverskega prostora in potem je čisto lahko:) Obrneš, zapreš vratca in je. Aja, tisti link je prava stavr, ja:) Precej lep pekač, morate priznat;) Veri

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. jul 2005 13:06

čao, tudi naša mami je že pred časom od nekje prinesla tak pekač, smo se ji vsi smejali. amapk je res zakon za poleti! ne samo za pice, pri nas pečemo v njem tudi meso in krompir. lepo speče, hitro, je dosti velik za nas (6članska družina) in naenkrat lahko brez težav pečeš meso in krompir. pa še vroče ni tako, kot pri klasični pečici ali celo štedilniku na drva. skratka, res nam je postal všeč! pekli smo že celo na terasi.... pa je čisto ta poceni varianta. Lep pozdravček, S.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. jul 2005 16:33

Obrnila sem novomeški Mercator podolgem in počez, pogledala tudi pod policami...ni glinene plošče za pizzo... Bo treba očitno v Ljubljano... Lp, V. Sporočilo je spremenil(a) VilmaS dne 06. jul 2005 16:34:23

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. jul 2005 18:42

V Mariboru imajo v Hipermarketu Mercator na zalogi še dovolj plošč za pečenje, če koga zanima nakup. Včeraj sem nabavila veliko okroglo ploščo in seveda smo jo že tudi preizkusili. Pizza je bila dobra, samo iz plošče smo jo bolj težko dobili, skoraj strgali smo jo dol. Ploščo sem predhodno namazala z oljem, sedaj mislim, da sem jo premalo namazala. Nisem pa prepričana, če imam prav. Naslednjič nameravam peči lepinjo. Veri, ti imaš več izkušenj s to ploščo oz. kamnom za pečenje, prosim, povej svoje mnenje. LP riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. jul 2005 10:12

Hm, ne vem, alli je treba mazat z oljem, v navodilih nič ne piše... Tako da je jaz sploh nisem nič namazala. Pica je bila po spodnji strani pomokana in tako sem dala kar na navadno čisto a OGRETO ploščo. Mogoče je v tem fora, da prej nisi dala plošče v peč? po moejm se ti kruh ne bi smel prijet, če ga daš pomokanega gor, čeprav lepinje navadno res pečemo na naoljenih zadevah... Meni se je malo prijel samo sir oz. nadev, ki je stekel dol, ko sem pogrevala kos pice... Probaj še bolj namazat, škodit verjetno ne more... Čeprav jaz nisem nič mazala, pa je bilo ok... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti