Pekač za pizzo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2005 11:15

pico daš na to glineno ploščo - je lahko okrogla ali pravokotna. in potem vse skup v peč, vsaj tako mislim, čeprav te plošče še nimam (si jo pa želim:) Verjetno je pa fajn, da to ploščo najprej segreješ v peči in potem daš gor pico. Veri

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

14. mar 2005 12:02

Veri, a je to samo plošča, ali je to glinen pekač z robovi? LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2005 12:55

plošča, ki ima se mi zdi dva ročaja na vsaki strani, robov pa nima. Tudi izgleda bolj kot da je iz kamna, ne kot glina. Take krem barve. Sem ga že enkrat hotla kupit, pa ga ravno takrat niso imeli, zdaj bo pa treba spet počakat na denat:) Veri

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

27. jun 2005 14:36

Moram se pohvalit, da sem pekač za pizzo kupila in sem navdušena nad njim. Čez vikend smo že marsikaj sprobali: palačinke so bile fantastične in zelo hitro pečene. Pekla sem bučke, zelo dobro. V pekaču sem pražila slanino- super. Pizzo sem pa pekla kar po kosih, seveda z vmesnim obračanjem. Na polovici pekača sem pekla pizzo, na drugi polovici pa pražila prilogo. Ko sem pizzo obrnila na drugo stran, sem spraženo prilogo naložila gor, posula s sirom in spekla do konca. Smo kar sproti jedli. Da pa ne govorim o ribi - enkratno. Pekač mi služi tudi kot shramba za kruh ali drugo hrano, ki ni za v hladilnik pa še kruh sem kar prepekla v pekaču, ker je bil že star. Tudi enolončnico sem v pekaču do konca skuhala. Zelo uporabna zadeva, da ne govorim o enostavnem čiščenju. Se ne ločujem od njega ne doma, ne na morju. župca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. jun 2005 10:15

Ojla, to ploščo za peko (ne električen pekač) sem zadnjič kupila in se res lepo obnese. Sem gor naredila že pico in tortilje in so res boljše kot iz štedilnika, sem spet izvedla poizkus (Sem dala sprobat, katera jim je bolj všeč, ne da bi povedala, kakšna je razlika). Se oapzi:) Tudi dokaj enostavno se sčisti, ne smeš pa uporabljat praška, kot pri ostalih glineneih izdelkih. To je neka posebna glina, bolj trdna in gladka od navadne. Nikjer ne piše, da bi jo bilo treba močit ali mazat, jaz je tudi nisem. Gor lahko pečeš tudi kekse, pecivo in seveda kruh. Jaz sem kupila okroglo, lahko bi tudi pravokotno, pa mi je bila okrogla bolj všeč, sta pa obe cca enako veliki po površini, sem primerjala. V bistvu sem jo kupila predvsem za pico in za kruh, ker se pri tem res pozna podlaga, za kekse je bolj vseeno, ampak pekačev itak nikoli ni preveč:) Plošča je sama brez robob in brez ročajev, ima pa kovinski podstavek z ročaji, na katerega jo lahko položiš, če želiš ročaje. Meni je bilo najenostaveneje dat kar ploščo samo na rešetko v peč, za okoli nosit bi pa dala zraven še ročaje. Kupila sem jo v hipermarketu Merkator na oddelku s porcelanom, je pa čisto spodaj skrita, moraš malo prebrskat... Je v škatlah, precej velikih, ampak čisto nizkih, cca 4 cm. Reče se ji pa pizza baking stone. Skratka, meni je zelo všeč, ena boljših stvari v moji kuhinji:) Veri

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

29. jun 2005 15:16

Pozdravljeni! Kljubl temu, da za pico ta električni pekač ni najbolj uporaben, me čedalje bolj mika, saj vsi hvalite njegovo siceršnjo uporabnost. Ali ima kdo ta pekač znamke PERFECT?? Predvidevam, da so ti pekači v glavnem kar vsi enaki, le pod različnimi blagovnimi znamkami se prodajajo - pa vseeno bi rada kakšno mnenje za ta konkreten pekač. Imejte se skrajno lepo in uživajte v kakšni prijetni senčici!!! MALC

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

1. jul 2005 15:23

ALI RES NIMA NIHČE PEKAČA ZNAMKE PERFECT??? UŽIVAJTE V DEŽJU!! MALC

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

1. jul 2005 21:04

Veri, kolk pa ta plošča stane- a je zelo draga? Mislim, da se bolj navdušujem za ploščo, kot pa za električni pekač. Imam že raclette grill, moja kuhinja pa je prostorsko zelooo omejena.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jul 2005 9:52

Mislim, da stane nekje med 2800 do 3200, ne spomnim se natančno, okoli 3 jurje... Za pice in kruhe ipd. je gotovo boljša od tiste električne - tista pride prav za druge stvari, pravijo, ampak ker imam štedilnik, je ne rabim - mi je bolj enostavno pomit posodo kot tistega vraga;) Mogoče kdaj daleč v prihodnosti za na morje, trenutno je v planu sladoledomat (dolgoletna želja:) Veri

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

4. jul 2005 17:56

Ploščo za peko sem si danes ogledala v hipermarketu Mercator, cena je prava kot je napisala Veri. Imajo pa dve velikosti in ne zavzema veliko prostora v kuhinji, saj jo lahko imaš pospravljeno v pečici. Verjamem, da se stvari dobro spečejo, saj smo pred leti imeli pekač za pico (glinen) in smo ga zelo pogrešali, ko mu je odpadel rob, verjetno zaradi starosti. Razmišljam o nakupu. LP riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti