Pekač za pizzo

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

24. nov 2004 14:36

Glinene oz. kamnite plošče prodajajo v Mercatorju. Prijatelj jo ima in je ne more prehvaliti, jaz pa sem pisala Dedku Mrazu, naj mi jo prinese :))

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. nov 2004 17:14

Moja tašča pogosto peče v električni pečici kruh. Vedno pa ima v pečici dva strešna zidaka, na katera položi hlebec kruha in pride zelo dober. Pozdrav!! MALC

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

25. nov 2004 14:42

tudi mi imamo ta pekač, in moram rečt, da je super. V njem pripravljamo vse mogoče stvari: najpogosteje ražnje, čevape, pečeno kuro, lignje,.. imam pa vprašanje v zvezi s pico. Pica se krasno peče, a občutek imam, da prehitro- zgoraj je vedno čist surova. Na koliko naštimate regulator temperature? Jaz dam čist na malo , pa je vseeno spodaj takoj črna, zgoraj pa surova. Prosim za pomoč. LP, tanja

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

6. mar 2005 20:31

tudi mene zanima na koliko naštimate regulator temperature ,ker res spodaj se ful zapeče , zgoraj pa ne , v navodilih piše na 5 , samo to je mnogo preveč Lep pozdrav Dušan

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. mar 2005 10:01

Evo še ena s podobno težavo - pico v tem pekaču sem pekla samo enkrat in je bila spodaj trda kot kamen, testo pa zgoraj v bistvu kuhano, brez skorjice in sir nič zapečen - saj vse to je čisto logično, ker zgoraj pač ni grelca kot v pečici. Ste stalni uporabniki tega protvana že odkrili kakšen trik? Sicer pa v tem pekaču pridejo ful dobro ribe, ki se jih praktično speče brez maščobe in nič ne šprica. Jaz okrog napol pečenih rib stresem še na tričetrt kuhan krompir v koščkih in pustim da se zapeče. Za kaj drugega bomo zadevo uporabili poleti, ko bo več zelenjave in roštiljade. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

9. mar 2005 18:28

Jaz imam pekač za pizzo že eno leto. Mi je zelo všeč, le da se ga moraš navaditi. Za pizzo npr. mora biti testo zelo tanko, če ne se ti ne speče. Glede na to, da imam 4 otroke mi pride zelo prav za palačinke. Prej sem namreč za palačinke, ki jih obožujejo vsi, porabila celo popoldne. Notri pečem tudi meso z zelenjavo in krompirjem, razno razne priloge k rižu in še in še.... Spremlja me doma in na morje!

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

10. mar 2005 7:50

Mislim, da sem na to temo že enkrat pisala. Pizo v pekaču se pripravi po naslednjem postopku. V mrzel pekač z rokami raztegnemo testo, nato vključimo termostat, ko se zapeče na spodnji strani, ga obrnemo, nato šele nadevamo: paradižnik, šunka, sir.... in spečemo do konca. tanja tominec

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

11. mar 2005 8:35

Pozdravljene! Jaz delam kot tanjatominec. Testo mi naredi avtomat za kruh, kar konkretno vshajanega (ker mora biti zame zelo kruhovo). Sicer pa zadeve ne uporabljam prav pogosto, morda le še za peko kostanja. barbara R.

kuhavnica  

član od: 11.3.2005

sporočila: 6

11. mar 2005 23:46

Kar je Ajta prva ugotovila, tudi jaz potrjujem. Spodaj je pizza prepečena, zgoraj pa še surova. Tanjatominec hvala za nasvet, naslednjič ga preizkusimo. kuhavnica

kuhavnica  

član od: 11.3.2005

sporočila: 6

11. mar 2005 23:50

Aja, nekaj pa mi ni jasno, ali mi lahko prosim nekdo prav nazorno razloži, kam se da glinena plošča v električno peč in če se da pekač s pizzo na njo .. ali kako to izgleda. Razlago za telebajske prosim. HVALA!!! kuhavnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti