Karamelne kroglice

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 18. nov 2004 13:04 | ogledi: 7.772 | odgovori: 17

Pa sem spet tu:)

Če ima človek preveč časa je res presneto - kaj naredi brezposelnost (pa ne da bi me ne čakal kup likanja, ki ga odlašam že teden dni - kup pa raste), no vglavnem danes sem si zamislila karamelne kroglice, a recepta ne najdem, nekje sem ga videla enkrat na netu - zdaj je izginil.

Ima katera ideje oz recept? Zelo lepo prosim če mi ga posreduje...bom nanjo mislila ko se bom mastila:)

p, maja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

18. nov 2004 13:53

Ko je ravno tema o karameli. V čokoladnici imajo odlično karamelno torto ali ima kakšna idejo kako narediti karamelni nadev za torto? Suzi

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. nov 2004 17:51

Nimam pojma, sem pa dobila idejo kaj še lahko storim za svoj prehlad. Lumpica

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

18. nov 2004 18:01

Poglej pod sladice - medene karamele

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. nov 2004 8:30

Uau, karamelni nadev za torto... njam... A res nima nobeden ideje, kako bi se to pripravilo??? lp, lidka

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

19. nov 2004 12:26

V zadnji Mili je recept za pecivo "Kikiriki fantazija". Pecivo je nadevano s karamelno kremo in polito s čokoladno glazuro. Saj bi prepisala, pa ne vem, če ne bo Jernej hud. če pa dovoli... Irena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. nov 2004 13:38

Saj napišeš, da si prepisala, pa verjetno ne boš dobesedno, ampak v slovenščini. Če navedeš vir, to ni kraja... Loni Makaroni

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

22. nov 2004 11:00

Ok, naj bo. Torej če z vikend tudi sprobano pecivo ima za osnovo krhko testo, kjer del moke nadomestijo mleti kikirikiji. Na pečeno in ohlajeno ploščo pride karamelni namaz. Naredi se ga pa tako, da se 80 g sladkorja nad ognjem stopi, da rahlo karamelizira. V to se potem doda 50 g. masla, zmeša in dolije 250 ml. goste sladke smetane (jaz sem dala Pomursko). zadeva se nato segreva (podobno kot karamelno mleko) dokler se sladkor popolnoma ne stopi. V to maso grejo potem še celi kikirikiji. malo ohlajeno se zlije na testeno ploščo, vse skupaj pa nato prelije s čokoladno glazuro. Recept iz časopisa: 200 g. mlečne čokolade + 100 g jedilne čokolade stopiš na pari, dodaš 250 ml segrete sladke smetane. Mešaš, da se poveže v homogeno zmes, na koncu dodaš 2-3 žlice limoninega soka. Sem bila skeptična glede limone, ampak končni okus je pozitivno presenetil. Morda še moja opomba, prihodnjič bom poskusila z biskvitnim testom + arašidi in ne s piškotnim. Po mojem bo še boljše. lp, Irena

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. nov 2004 12:14

A karamelna krema je bila tekoča? Se je vpila v testo, ali se je potem strdila? Zdajle si to malce težko predstavljam... Z možem sva ta vikend staknila glavi: podobno maso kot je za princes krofe samo aromatizirati s karamelnim sladkorjem? Varianta, ki se jo bom v kratkem lotila. lp, lidka

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

22. nov 2004 12:44

Krema je bila, dokler je bila še vroča, toliko tekoča, da se jo je dalo politi, razmazati) po testu, gosta približno toliko, da je oblila žlico (ni stekla dol). Preden sem čez polila glazuro. sem pekač za par minut dala v hladilnik in karamelna zmes se je toliko strdila, da se ni mešala z glazuro. V testo se pa ni vpila (vsaj včeraj popoldne še ne, danes pred službo pa nisem "grešila") Ravno zato razmišljam, da bi naslednjič eksperimentirala z biskvitnim testom. Čeprav, verjetno bi ga tudi morala navlažiti, ker karamela pride potem gosta in nima testo iz česa vpiti vlage. lp, Irena

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

22. nov 2004 13:41

Piskotek, a ima tole slucajno podoben okus kot Snickers?? Predvsem me zanima, ce je karamelna krema priblizno taka kot pri snickersu?? Ze dolgo se spravljam delat snickers torto, zato namrec sprasujem....kakkorkoli - potrebovala bi karamelno kremo taksne strukture, gostote in trdote, kot je v cokoladicah snickers...a bi se obneslo, ce naredim maso za smetanove karamele ali pa karamelne kroglice? Piskotk, bi lahko se povedla, kako dolgo si segrevala celotno maso po dodatku smetane, dokler se je ves sladkor stopil? Res ne bi rada, da se mi kaj ponesreci in bom vse vrgla v smeti... Drugace pa hvala za idejo z biskvitnim tetsom, tole bi se za torto res obneslo. LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti