Praznično pecivo - keksi

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

tema odprta - 17. nov 2004 11:42 | ogledi: 8.941 | odgovori: 11

Ker se bliža čas praznikov bi bilo fino, če bi si pod to temo izmenjali recepte za peciva, kekse ki jih pečemo ob tej priložnosti.

LP,

Majekzmajek

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

17. nov 2004 12:47

Res je podobno. Ampak jaz bi želela da se tukaj pogovarjamo samo opecivu, ki ga ob tem času pečemo. In ne o vsem.... Majekzmajek

Potamcek  

član od: 4.4.2003

sporočila: 18

17. nov 2004 13:52

Tudi mene bi zanimali kakšni recepti za drobno božično pecivo - glede na večno pomanjkanje časa predvsem enostavni in hitri....

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. nov 2004 19:38

Tole bo bolj težko, saj dobrih piškotov res ne moreš kar zmetati skupaj. To je čas za medenjake in ti rabijo čas. Iz medenega testa pa lahko oblikuješ miklavže, hudičke, majhne ali velike medene hoške, vse to pa traja in zahteva svoje. lp Vesna Vesna Milek Recko

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

17. nov 2004 20:57

Če imaš problem s pomanjkanjem časa, potem so medenjaki oz. božični piškoti idealna rešitev. Vsaj meni se tako zdi, saj ti ni potrebno pečt vse naenkrat in to dan ali dva pred Božičem (če imaš npr. obiske ali večerjo) ampak jih lahko narediš celo 14 dni prej in bodo tako še boljši, kot če bi bili čisto sveži. Vsake 3 dni spečeš kakšne piškote in do konca leta boš imela zalogo! Poglej med recepte, nekaj se jih bo našlo. Lp, Asja

Fiorentina  

član od: 5.7.2004

sporočila: 39

17. nov 2004 23:37

Živjo Ta temi o kateri govorimo sedaj je res super. A mi lahko kdo posreduje recepte za medenjake s čokolado ali pa brez čokolade, ampak res tiste prave medenjake. Pa še to. Zanima me, kako se delajo Miklavžki? Vsi toliko govorite o Miklavžkih, ampak recepta pa ne najdem in ne najdem. Tko, da, če je tukaj kakšna dobra dušca in vem, da tudi je, se toplo priporočam, da se odzove na to sporočilo. Hvala že vnaprej in čim več uspeha vam želim pri peki peciva, F. Sporočilo je spremenil(a) Fiorentina dne 17. nov 2004 23:38:17

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. nov 2004 7:18

Parklji / Miklavžki (avtor A. Goljat) 1 kg bele moke 15 dag margarine ali masla 4 dag kvasa 1 jajce 2 dag soli 1 dag sladkorja cca 4 dl mleka + stepeno jajce za premaz Iz naštetih sestavin zamesimo srednje gosto gladko testo, pokrijemo in vzhajamo. Nato razvaljamo in izrežemo zaželene oblike, ki jih z ostanki testa še poljubno okrasimo. Za oči, nos, gumbe uporabimo klinčke ali suhe borovnice (poper v zrnju odsvetujem, ker otroci radi pojedo tudi oči), za jezike (parkelj) uporabimo ostanke rdečega blaga, posušene vejice uporabimo za palice... Znova vzhajamo, premažemo s stepenim jajcem in pečemo na 190°C okoli 20 minut. Loni Makaroni

Potamcek  

član od: 4.4.2003

sporočila: 18

18. nov 2004 7:41

Ja, tudi sama imam namren začeti peči kekse bolj zgodaj - na zalogo, upam le, da ne bodo pošli še pred Božičem... Za kak dober preizkušen recept se pa še vedno priporočam.

BLANKA  

član od: 29.7.2004

sporočila: 30

18. nov 2004 7:49

Jaz vam obljubim da jutri dobite moje "favorite"! Torej - pozdravček do jutri (ko bodo tudi recepti)! BLANKA BLAJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti