Domači sladoled

dena  

član od: 14.12.2002

sporočila: 6

tema odprta - 16. nov 2004 19:37 | ogledi: 4.482 | odgovori: 3

kupila sem aparat za delanje sladoleda in mi nikoli ne uspe narediti dobrega sladoleda.Hočem reči se ne strdi.

Mi lahko kdo svetuje kako se dela sladoled doma.

bogdana roštan

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

16. nov 2004 19:46

Jaz ga pripravim brez avtomata...recept pa je v bazi! ANJA

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

16. nov 2004 20:01

Če boš posodo ohladila na -18 stopinj in če boš vlila v aparat hladno maso in če imaš dober recept je uspeh zagotovljen. Sadni sladoled delam po tem receptu: www.kulinarika.net/baze/recept.asp Za mlečne ,oziroma vanilijeve in čokoladne sladolede so moji recepti bolj zahtevni,ker moraš maso prej skuhati,ohladiti in precediti skozi gazo. Sladoled je strjen v približno 15-ih minutah. l.p. Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 16. nov 2004 20:03:56

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. nov 2004 12:44

Sama sicer nimam aparata za sladoled (si ga pa želim:), ga pa ima mami in lahko povem izkušje z njenim aparatom ( je že kar star): nam se sladoled hladi dlje kot 15 minut, verjetno je odvisno od oblike posode in vložka. Vsekakor ga imej prej vsaj par dni v zmrzovalni skrinji na vrhnji polici, kjer najbolj hladi. Nam se noče strdit, če je v zmrzovalniku samo 1 dan (čeprav naj bi se). Pa poizkušaj z različnimi sladoledi - sadni sorbet je ok za poizkušat, ker ga lhko potem tudi daš normalno zmrznit, če ne rata. Za mlečne sladolede pa uporabljaj polnomastno mleko, lahko dodaš še kako smetano, da bo bolj kremast. Ne bo pa nikoli tako trd, kot tisti, ki ga kupiš:( Oz., če ga zmrzenš potam v zmrzovalniku (ker ne poješ vsega) bo pa precej trši od kupljenega, kar tudi ni fino. V tem primeru ga pred uporabo delno odtajaj in/ali daj v multipraktik, da ga zmeša. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti