S čim pripravite majonezo?

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

16. nov 2004 12:13

Mene tudi moti da je majoneza precej bolj rumena kot kupljena. Ima mogoče katera recept za majonezo , ki ni toliko rumena ? Katarina Katarina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2004 13:16

Na mikser niti pomislila nisem... Hvala za idejo! lp, lidka

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

16. nov 2004 14:18

Katarina! Problem z rumeno majonezo, jaz včasih rešim tako, da namesto domačega jajca uporabim kupljeno jajce (rumenjak seveda), vendar je potem majoneza včasih zato seveda svetlejša oz. bolj na oranž. Palma

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

16. nov 2004 14:19

ROŽICA , kuhani rumenjaki ,ostale sestavine kot za majonezo ? In s čim meša? S čim mešate če mešate ročno????????????? LP Marta

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

17. nov 2004 11:06

A res ni nobenega mojstra, ki bi nam dal malo nasvetov? Da je majoneza boj svetla ji dodam limonin sok in sladko smetano. Jaz ne mešem ročno ampak z mikserjem. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

17. nov 2004 12:38

Jaz delam majonezo iz celega jajca (z beljakom vred). Jajce (ali dve) ubijem v visoko posodo, dolijem naenkrat za približno dvakratno količino jajc olja (fino je če je posoda prozorna). Noter postavim najnavadnejši palični mešalnik in vklopim na najvišjo hitrost. V slabi minuti je majoneza narejena, če je preredka dodam še malo olja (počasi dolivam). Ugasnem paličnega, dodam žličko gorčice, sol, poper in malo jabolčnega kisa ter še enkrat umešam, da se sestavine zmešajo. Majoneza je lepe svetle barve in odlična za pripravo tatarske omake ali za v francosko solato. Do sedaj še nikoli ni imel nihče problemov zaradi salmonele ali česa podobnega. Ni pa za hranit več kot nekaj dni (2-3). Tako da delam vedno svežo in po potrebi. Pazim tudi, da so jajca čimbolj sveža in v hladilniku. V poletnem času sem (zaradi v naprej izraženih želja po francoski solati) naredila "fauš majonezo" iz trdo kuhanih rumenjakov, gostega jogurta (EGO) gorčice in začimb. Če ne bi povedala, ne bi nihče ugotovil. S tem da delam francosko solato vedno bolj sočne sorte. Pri majonezi je potrebno paziti najbolj na eno - če je kje kakšna kaplja vode (posoda, palični) je neuspeh zagotovljen. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

17. nov 2004 14:01

jaz jo delam v termomixu in je super NIA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. nov 2004 19:46

Delam jo s celim jajcem (če jo že delam), uporabljam pa olivno olje. lp Vesna Vesna Milek Recko

balaž  

član od: 8.11.2004

sporočila: 7

17. nov 2004 22:37

Je res, da morajo imeti jajca in olje isto temperaturo? balaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti