S čim pripravite majonezo?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

tema odprta - 15. nov 2004 13:59 | ogledi: 3.145 | odgovori: 19

Predvsem me zanima, s kakąnim gospodinjskim aparatom pripravite majonezo? Jo kdo dela s paličnim meąalnikom??? Mislim pa na tisto majonezo, ki se jo uporabi za francosko solato, zato ni nujno, da je tako zelo čvrsta...

lp, lidka

Temo je spremenil(a) lidka dne 15. nov 2004 14:00:12

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

15. nov 2004 14:37

jaz jo delam s paličnim mešalnikom. olje, jajce, sol, poper in limonin sok, par sekund in majoneza je narejena. Lp anita

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. nov 2004 15:08

A res? Pa ni čisto tekoča, pa tudi čisto trda ne? Jaz namreč nimam multipraktika, v navadnem mikserju se ne da delat, ker moraš počasi vlivati olje, da bi odpiral in zapiral pokrov... ne prideš nikamor... Torej sem pomislila na palični mešalnik, zato me je zanimalo, če sploh uspe... Najlepša hvala, l lp, lidka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. nov 2004 16:28

Zdravo lidka! Majoneza se s palicnim mesalnikom čudovito naredi - imamo Bamixa s posebnim nastavkom, ki ne stepa ampak meša (to je važno - če hočeš dobiti lepo emulzijo, v njej pač ne sme biti zračnih mehurčkov). Če pa hočeš res najbolj trdo majonezo, uspe edino na roke. Lep pozdrav! Sonja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

16. nov 2004 7:46

nekaj neuspelih poskusov smo že imeli - z multipraktikom, s paličnim mešalnikom z navadnim nožem in s paličnim z okroglim diskom (ki naj bi bil prav za to...). Pa nič. 1 rumenjak je bil premalo, da bi mikser sploh lahko začel kaj stepati, večjih količin pa ne rabim... Potem se je zadnjič mačo razjezil, prebral Jamieja, vzel sestavine, dobil v roke pravo posodo in metlico in stepel odlično majonezo z olivnim oljem na roke. Sploh ni dolgo trajalo.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2004 7:54

Smem vprašati, kakšen je nastavek za palični mešalnik, ki meša? Skoraj sem prepričana, da moj tega nima... Če ne bom pa moža nahecala, da jo naredi na roke... lp, lidka

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

16. nov 2004 8:42

Hej! Tudi jaz delam majonezo na "roko". Z metlico mešam in prav počasi dolivam olje. Majoneza je odlična, tudi trda tako, da bi z njo lahko tudi krasila. Vendar je precej rumena, ker uporabim domača jajca, samo za francosko solato me to ne moti. Lp Palma

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

16. nov 2004 9:16

Pozdravček! Že trideset let se mučim občasno, da bi naredila majonezo s kakšnim strojčkom, pa nič. Vse je samo neka tekoča packarija. Zato se več ne mučim in jo delam na roke. Bistvo problema je, da dodam rumenjak, žličko gorčice in dolivam olje. Če dodaš gorčico ni več problem količina olja ki jo dolivaš, ker se ne sesiri. Majoneza na koncu pa je trda in odlična. Veliko uspehov Zdenka

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

16. nov 2004 9:33

Jaz pa dam v posodo rumenjak in vklopim mikser (tisti navadni za mešanje biskvita) in lepo počasi dodajam olje. Tako moje roke ne trpijo, majoneza je pa trda in hitro narejena.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. nov 2004 11:13

Mene pa zanima a vzamete sveže rumenjake ali kuhane? Moja tašča dela iz kuhanih, jaz pa sem vedno delala iz svežih kot je pisalo v mojih knjigah, pa me je malo strah, da ne bi bilo kaj narobe, ker pač francoska solata kakšen dan stoji, pa jo vseeno jemo. Kakšne začimbe ji dodate? Jaz ji dodam tudi malo sladke smetane, sem nakje prebrala in je odlična. Drugače pa tudi jaz delam majonezo z mikserjem, samo počasi je treba dodajat olje. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

16. nov 2004 11:25

Prosim za recept . Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti