Kruh brez pšenične moke

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

29. avg 2012 9:16

masy, so te že testirali za celiakijo - ta se kaže tudi v obliki dermatoloških problemov.  Če ti bo čpakalna doba predolga, lahko poskusiš z dieto brez glutena 1 mesec. Če v tem času ne bo bolje, potem ni kriv gluten. Moraš pa biti zelo dosledna pri dieti - ko pogruntaš, sploh ni težko, verjemi. 

 

robida

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

29. avg 2012 10:17

Moj je imel tudi ekceme po rokah, obrazu, najbolj pozimi, ko je koža zadelana. Pa je dobil neke kremice itd. naslednje leto je šlo še na trebuh. V tem času se je tud preselil k meni in zamenjal zdravnika. Dobil je nekaj drugega za kožo, predvsem pa nasvet, naj sproba katera hrana mu ne ustreza. Iz prehrane je črtal svinjino in nima več težav. Ima astmo, to naj bi tudi edn izmed vzrokov. Sicer mu je pa zdravnica rekla, da bi lahko bila tudi jajca, mleko, ribe.

katti

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

29. avg 2012 11:45

Robida je napisal/a:

masy, so te že testirali za celiakijo - ta se kaže tudi v obliki dermatoloških problemov.  Če ti bo čpakalna doba predolga, lahko poskusiš z dieto brez glutena 1 mesec. 
robida

 

To že, ampak če se en mesec držiš brezglutenske diete, ti testiranje (ko vzamejo vzorček črevesnih resic) po tem mesecu dietne prehrane lahko pokaže lažno negativne rezultate. V lekarnah se pa sicer že dobijo neki hitri testi za celiakijo.

rag_doll

masy  

član od: 19.8.2010

sporočila: 28

29. avg 2012 11:48

katti je napisal/a:

Moj je imel tudi ekceme po rokah, obrazu, najbolj pozimi, ko je koža zadelana. Pa je dobil neke kremice itd. naslednje leto je šlo še na trebuh. V tem času se je tud preselil k meni in zamenjal zdravnika. Dobil je nekaj drugega za kožo, predvsem pa nasvet, naj sproba katera hrana mu ne ustreza. Iz prehrane je črtal svinjino in nima več težav. Ima astmo, to naj bi tudi edn izmed vzrokov. Sicer mu je pa zdravnica rekla, da bi lahko bila tudi jajca, mleko, ribe.



katti

 

Hm ja tudi jaz imam astmo in sem dobila nekakšen nasvet naj se izogibam svinjine in pšenične moke, sedaj poskušam pa se mi zdi da je resnično bolje:)

masy

masy  

član od: 19.8.2010

sporočila: 28

29. avg 2012 11:50

Ah in še to dermatologinja mi je dejala da dokler se koža ne pozdravi mi testov žal ne more izvajati, haloooo jaz pa naj kako ugotovim česa ne smem jest kaj lahko in podobno resnišno mi to ne gre v glavo kot da bi na meni izvajala poskuse, dobim kremico in tabletke pa ji je lepo ali grdo rečeno vseeno zame (vrjetno nisem edina ki tako ravna z njo). Sicer pa kaj ti koristi če me da na estiranje ko se pozdravim po vsem tem času pa mislim da bom že sama ugotovila na kaj sem alergena :D

masy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti