Kruh brez pšenične moke

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

20. jul 2012 8:53

masy, enak problem z kožo ima moja mami, začelo se je pred 8. leti in še vedno niso ugotovili kaj bi lahko bilo, mogoče bi pa mogli malo bolj razmišljati v tej smeri, dobro, da si odprla temo...

 

lp

te.jcika

masy  

član od: 19.8.2010

sporočila: 28

20. jul 2012 12:11

te.jcika je napisal/a:

masy, enak problem z kožo ima moja mami, začelo se je pred 8. leti in še vedno niso ugotovili kaj bi lahko bilo, mogoče bi pa mogli malo bolj razmišljati v tej smeri, dobro, da si odprla temo...

 

lp



te.jcika

 

Zanimivo, namreč jaz imam potrjeno diagnozo da sem alergična na travo, cvetni prah, mačjo dlako(kar sploh ni mogoče temveč smo ljudje kolikor sem brala in gledala po TV da mačke izločajo nekakšno snov in to je tista svar na katero smo alergični določeni na dlako pa ne).

 

To diagnozo so mi postavili pri približno 7 letih tu nekje sedaj pa sem stara 20 let. 

Izpuščaje oz. hrapavo kožo kakor koli pa imam par let in me močno moti. Zaradi tega sem se tudi odločila da odidem do dermatologinje. No le ta mi je dodelila nekakšno kremo kar mi je nekako pomagalo in pa tablete katere že sicer jemljem proti srbenju. Nato pa mere moje pretekle diagnoze in gospa ugotovi, da ni reče da je moja alergija na travo le na dotik temveč tudi preko hrane, hmm zanimivo nikoli nebi razmišljala v tej smeri.

 

Torej si morem sedaj kožo popolnoma pozdraviti, ker prej ne morem niti it na teste kateri bodo razkrili na kaj sem resnično alergična. 

 

Je pa res da odkar se držim moje diete(hrana brez rastlin iz družine trav) je z mojo kožo veliko bolje.

masy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jul 2012 13:32

masy je napisal/a:

Zanimivo, namreč jaz imam potrjeno diagnozo da sem alergična na travo, cvetni prah, mačjo dlako(kar sploh ni mogoče temveč smo ljudje kolikor sem brala in gledala po TV da mačke izločajo nekakšno snov in to je tista svar na katero smo alergični določeni na dlako pa ne).

Alergijska reakcija je VEDNO prekomerna, burna rekacija organizma na neko kemično snov (= alergen). Torej na neko kemično snov v mačji dlaki, pršicah, cvetnem prahu,.....ali lastnem telesu, če gre za avtoimunsko reakcijo. Običajno so to beljakovine, ne pa vedno.

rimljanka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

22. jul 2012 23:34

masy je napisal/a:

no naj povem da sem si predvčerajšnjim spekla nekakšne palačinke iz čičerikine in kokosove moke katere me niso niti malo pritegnile saj mi okus ni ugajal in predvidevam da zaradi čičerike. 

Oboje hkrati morda ni najboljša kombinacija... prej kostanj+kokos. Poleg tega: koliko časa si pa pekla vsako palačinko? Če je nisi najmanj (govorim na pamet, ampak tu nekje se gibljemo) 10 minut, potem je bila po vsej verjetnosti čičerika še surova. Vsebuje precej beljakovin, kostanj pa skoraj nič, zato bi bil verjetno boljša izbira.
Ne da se mi zdaj brskat nazaj , zato bom kar vprašal: a mleka/jajc tudi ne smeš? Pol kokosove, pol kostanjeve moke in kako jajce bi moralo dati zelo okusne palačinke...

Mimogrede, kje si kupila (ugodno) kostanjevo moko?

 

masy je napisal/a:

Nato pa sem si spekla še kokosov kruh nad katerim pa sem naravnost navdušena in me je popolnoma prepričal. 

S kvasom? Kislim testom/kefirjem? Pecilnim praškom? Kako? Podrobnosti, prosim Hvala.

 

masy je napisal/a:

nameravam poskusiti še čičerikin kruh čeprav me skrbi ker me nekako ne pritegne temveč le odvrača že mokin vonj.

Kot sem dejal že zgoraj: čičerikino moko je treba peči/kuhati dolgo, dolgo, da ni več surova. Surova pa ima vsekakor neprijeten vonj... Zadevo lahko pohitriš tako, da moko pred uporabo na suho prepražiš v ponvi (ob stalnem mešanju!) na srednji do visoki temperaturi. Jaz bi pražil kakih (ugibam) 10 minut (vsaj), a bodi pozorna na barvo in vonj, da je ne zažgeš. Iz take moke bi potem morda lahko pekla tudi palačinke, saj bo hitreje kuhana/pečena.

 

Sem pa te dni (četudi sem bil malo bolj zaposlen) nekoliko preizkušal še tisti svoj ohlapno podani recept za čičerikin kruh, da bi ga lahko natančneje formuliral (zate in za Nasjo... ), pa mi kot zakleto ni hotel uspeti  Morda enkrat v prihodnjih dneh...

Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 22. 2012 23:34

masy  

član od: 19.8.2010

sporočila: 28

25. jul 2012 14:25

666 je napisal/a:

masy je napisal/a:

no naj povem da sem si predvčerajšnjim spekla nekakšne palačinke iz čičerikine in kokosove moke katere me niso niti malo pritegnile saj mi okus ni ugajal in predvidevam da zaradi čičerike. 

Oboje hkrati morda ni najboljša kombinacija... prej kostanj+kokos. Poleg tega: koliko časa si pa pekla vsako palačinko? Če je nisi najmanj (govorim na pamet, ampak tu nekje se gibljemo) 10 minut, potem je bila po vsej verjetnosti čičerika še surova. Vsebuje precej beljakovin, kostanj pa skoraj nič, zato bi bil verjetno boljša izbira.
Ne da se mi zdaj brskat nazaj , zato bom kar vprašal: a mleka/jajc tudi ne smeš? Pol kokosove, pol kostanjeve moke in kako jajce bi moralo dati zelo okusne palačinke...

Mimogrede, kje si kupila (ugodno) kostanjevo moko?

 

masy je napisal/a:

Nato pa sem si spekla še kokosov kruh nad katerim pa sem naravnost navdušena in me je popolnoma prepričal. 

S kvasom? Kislim testom/kefirjem? Pecilnim praškom? Kako? Podrobnosti, prosim Hvala.

 

masy je napisal/a:

nameravam poskusiti še čičerikin kruh čeprav me skrbi ker me nekako ne pritegne temveč le odvrača že mokin vonj.

Kot sem dejal že zgoraj: čičerikino moko je treba peči/kuhati dolgo, dolgo, da ni več surova. Surova pa ima vsekakor neprijeten vonj... Zadevo lahko pohitriš tako, da moko pred uporabo na suho prepražiš v ponvi (ob stalnem mešanju!) na srednji do visoki temperaturi. Jaz bi pražil kakih (ugibam) 10 minut (vsaj), a bodi pozorna na barvo in vonj, da je ne zažgeš. Iz take moke bi potem morda lahko pekla tudi palačinke, saj bo hitreje kuhana/pečena.

 

Sem pa te dni (četudi sem bil malo bolj zaposlen) nekoliko preizkušal še tisti svoj ohlapno podani recept za čičerikin kruh, da bi ga lahko natančneje formuliral (zate in za Nasjo... ), pa mi kot zakleto ni hotel uspeti  Morda enkrat v prihodnjih dneh...



Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 22. 2012 23:34

 

Takole je kostanjeva moka se vsaj zame ugodno dobi v BIOTOPU ni poseni kot vsaka a vseeno se mi ne zdi pretirano draga, glede na to je kokosova moka 1kg - 9.20€ tu nekje. 

Kokosov kruh je zelo preprost vendar je zelo beljakovinsko bogat, meni to ustreza me ne moti in ga jem za zajtrk sicer pa čez dan za enkrat še nisem. 

Delam ga s pecilnim praškom in kokosovo moko (moko in ne tisto kokosovo moko ki jo kupujemo za pecivo kajti s tisto ti ne bo uspelo). V en kruh gre 6 jajc, 100g masla, 90g kokosove moke, ščepec soli, pecilni prašek, po želji lahko dodamo tudi vanilij, sladkor ali med. 

Sama sem dodala med in mi okus prija. 

 

čičerikin kruh mi sploh ni da bi poskusila ga speči ne vem nekako me ne vleče zaradi tistega zadnjič s palačinkami morda nekega dne le poskusim. 

Maša

masy

masy  

član od: 19.8.2010

sporočila: 28

10. avg 2012 14:20

Pozdravljeni

 

oglašam se vam po dovgem času, in upam da jih ni veliko ki bi tako nasedali dermatologom kot sama, upam tudi da vas ni veliko poskušalo mojo ''dieto'' (katra mi ni pomagala).

 

 

masy

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

10. avg 2012 14:30

masy, nočem biti "Klugscheißer" oziroma "Besserwisser", kot bi se reklo po nemško, ampak moj prvi odziv na tvoje spraševanje tu je bil tak:

666 je napisal/a:

Alergična na živila iz družine trav? Jaz naj bi tudi bil (sicer blago) alergičen na trave, pa lahko mirno jem vsa žita.

"Besserwisser" bi naši južni bratje verjetno prevedli kot "sveznalica" , mi pa bi morda rekli "pametovalec". "Klugscheißer" pa... "modrosralec"?

Skratka, masy, privošči si kakšno travo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. avg 2012 15:03

666 je napisal/a:

Skratka, masy, privošči si kakšno travo

Pa vseeno raje ne one, ki ji tako rečemo, pa ne sodi v driužino trav.

Drugače pa, dermatologinja je pa vsega kriva, ali kako? Alergija na trave ti še vedno ostaja? Še dpobro, da nisi alergična na žvrkljo (ambrozijo), ki prav te dni začenja cveteti.

rimljanka

masy  

član od: 19.8.2010

sporočila: 28

28. avg 2012 22:01

Ne vem več sama na kaj sem alergičan sedaj se strogo držm da ne zauživam pšenične moke pa bomo videla prav tako se izogibam svinjine ... 

masy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti