*grški večer*

romanabs  

član od: 7.5.2004

sporočila: 1

tema odprta - 13. nov 2004 18:18 | ogledi: 4.181 | odgovori: 5

V kratkem bi rada za prijatelje pripravila grški večer-pojedino in tako obudila spomin na prijeten dopust.

Ali imate kakšen recept za kakšno grško mesno hrano ali pa sladico?

Vsekakor bom prpravila lazanjo z jajčevci, mesne kroglice, grško solato. Kaj bi še lahko?

Romana

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

14. nov 2004 17:42

Tudi sama sem bila v Grčiji, zato ti lahko dam kakšen nasvet. Lahko bi pripravila Gyros krožnik in sicer iz lepinje ( pri nas se njihovih pit žal ne dobi), na tanko narezanih rezin govedine ali piščanca, ki jih dobro nasoljene in poprane popečeš, nato dodaš kumare, papriko , paradižnik in solato vse sveže, čez vse to pa preliješ še omako tzaziky: sesekljane kumarice-kisle, kisla smetana,poper, sol,jogurt. Lahko pripravihšnabodalca z bučkami, melancani, papriko in piščancem ali ovčetino. Vsekakor pa za sladico lahko pripraviš njihove tako imenovane" crepes" kar so pri nas palačinke, le da jih oni pripravljajo precej večje. Lahko so slane: šunka, sir, gobe ali z mletim mesom. Ali pa sladke: orehi, med ali nutela in banana. biba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. nov 2004 19:32

Med članki na Kulinariki je od 2. 11. tudi "Grška kuhinja", preberi, mogoče boš dobila kakšno idejo. Drugače pa lahko ponudiš tudi"egejske lignje" (nekakšni lignji v buzari s paradižnikom), sarme v trtinih listih (obstaja en problem-trtini listi so že popadali s trte-skoraj)ali pa špinačno pito. LP cervus

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

15. nov 2004 12:18

Juhu! In seveda grški jogurt.... Lep pozdravček, S.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. nov 2004 18:20

Priznam, da sem bila nad sarmicami v trtinih listih zelooo razočarana. Res pa da sem jih jedla v hotelu.... Zame je gyros še vedno fantazija. Ga doma sfriziram pač kot vem in znam - se skušam približat. Za kruh pa zamesim testo in ga spečem v tosterju - tisti ki greje zgoraj in spodaj. Predtem na isti plošči spečem meso. Kruh se fantastično navzame okusa in preostale maščobe.... Lumpica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

15. nov 2004 18:47

jaz tudi predlagam obvezen grški jogurt z medom, čez pa bi potrosila malo grobo zmletih popraženih orehov, lešnikov, mandljev, in drugega suhega sadja. Mislim da bi potrebovala večje količine jogurta, in kolikor mi je znano je precej drag, bi ga lahko naredila tudi sama (po Jameijevem postopku, le da uporabiš polnomastno mleko in jogurt). LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti