Arašidovo maslo

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 11. nov 2004 10:25 | ogledi: 3.120 | odgovori: 6

Vem da je bilo o arašidovem maslu napisanega že veliko, a imam kljub temu nekaj vprašanj. Ali ga naredim iz tistih arašidov ki jih moram prej še olupiti ali se da narediti tudi iz olupljenih slanih. Koliko masla pride naprimer iz kile neoluščenih in kaj je potrebno dodati v multipraktik ko jih meljem, da dobim pravi okus.

Nisem ga še delala, a bi ga enkrat malo za probo.

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

11. nov 2004 13:19

Jaz sem zadnijč probala narediti maslo doma. Kupila sem pražene soljene arašide (sem brala, da bi moral luščene prav tako prepražiti in nato soliti, tako pa to delo odpade) Koliko jih pride iz kile nimam pojma, ker delava raje sproti (sva samo dva). Zraven arašidov dam le malo olivnega olja na 4 - 5 pesti arašidov 1 - 2 žlici olja. Ohlajena masa sicer ne pride tako trda kot kupljeno maslo, vendar še vedno ni preveč tekoča. Razmišljala sem tudi, da bi mogoče namesto olja dala malo raztopljenega masla. Rebeka

Bjondika  

član od: 3.11.2004

sporočila: 12

11. nov 2004 14:28

Kaj pa mislite, da bi se zgodilo, ce bi zmlela nesoljene in neprazene araside? Ok sol ze, ampak vse tiste sprazene mascobe pa ne spadajo v mojo dieto Je ze kdo poskusil? Bi pa dodala malo olja (olivno, laneno, udovo...)... Bjondika

petka  

član od: 27.3.2004

sporočila: 29

11. nov 2004 21:07

Jaz kupim na tržnici surove nesoljene arašide, jih prepražim v ponvi brez maščobe, potem pa dodam sol, malo rjavega sladkorja in sezamovo olje. Mega!

Bjondika  

član od: 3.11.2004

sporočila: 12

12. nov 2004 10:18

A potem ne bi slo s surovimi arasidi? Ker arasidi imajo (kolikor jaz vem) se kar zdrave mascobe, ki pa postanejo slabe, ce araside prazimo. Bjondika

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. nov 2004 14:42

Pa se araside sploh lahko je surove? Kolikor vem so strocnice. LP, R.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. nov 2004 22:40

Pozdravljeni! Doma imamo alergika na kravje mleko, zato je njegov jedilnik rahlo omejen kar se namazov tiče. Zato pa toliko bolj obožuje arašidovo maslo, vendar pa mi do sedaj ni prišlo na misel, da bi ga tudi sama delala. Torej bi prosila za podrobnejši recept. Drugače pa imamo pri nas zelo radi arašide znamke "odlično" (jaz jo kupujem v Šparu), ki so praženi in brez dodanega olja ter soli. Lp, Katjuška katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti